Lt
Pradžia

Dėl statinio, kurio savininkai nežinomi, pripažinimo bešeimininkiu

Dėl statinio, kurio savininkai nežinomi, pripažinimo bešeimininkiu

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje yra apleistų, nenaudojamų, neprižiūrimų, apgriuvusių pastatų ir statinių. Daug iš jų yra žemės ūkio paskirties, t. y. buvusios fermos, sandėliai. Tokie statiniai menkina kraštovaizdį, dažnai kelia grėsmę žmonių sveikatai ar net gyvybei.

Siekiant išspręsti statinių, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, nugriovimo ir sutvarkymo klausimus, Lazdijų rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl vagonėlio, esančio Jakonių k., Veisiejų seniūnijoje, šio statinio pripažinimo bešeimininkiu bei jo perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn.

 Asmenis, turinčius turtinių teisių į šį statinį, prašome iki 2022 m. liepos 15 d. kreiptis į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Biudžeto, finansų ir turto valdymo skyrių (311 kab., tel. 8 613 25 817, el. p. ineta.juneliene@lazdijai.lt) arba seniūniją, kurios teritorijoje yra statiniai, ir pateikti dokumentus, liudijančius nuosavybės ar kitas turtines teises į šiame skelbime nurodytus statinius.

Pastatų pripažinimo bešeimininkiais procedūros vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalies nuostatomis ir Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634.

Informacija atnaujinta 2022-01-14 10:20