Lt
Pradžia

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną savivaldybės pastatas nušvito oranžine spalva

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną savivaldybės pastatas nušvito oranžine spalva

Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris diena. Šia proga oranžine spalva nusidažę pastatai Lietuvoje tokiu būdu davė startą 16 dienų tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris kampanijai. Pagrindinis visą pasaulį apimančios akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ tikslas – atkreipti dėmesį į smurtą patiriančias moteris ir susivienyti tam, kad tai liautųsi.

Siekiant užkirsti kelią smurtui prieš moteris, Lazdijų rajono savivaldybėje parengtas veiklų planas, kuriame numatyti konkretūs veiksmai, mažinantys smurtą artimoje aplinkoje. Savivaldybė ir toliau organizuos seminarus ir mokymus, kaip pastebėti ir padėti smurtą patiriančioms moterims, vykdys smurto artimoje aplinkoje prevenciją bei teiks kompleksinę pagalbą smurtą patyrusiems asmenims.

Į šias veiklas aktyviai jungiasi savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyrius, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lazdijų viešoji biblioteka. Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centras ,,Židinys“, VšĮ ,,Lazdijų socialinių paslaugų centras“ ir kitos įstaigos. Bus skiriamas didelis dėmesys visuomenės švietimui ir informavimui – organizuojamos paskaitos, renginiai smurto prevencijos klausimais mokyklose, seniūnijų gyventojams, kur kreiptis dėl smurto artimoje aplinkoje, kaip jį atpažinti, pristatomos pagalbos galimybės. Taip pat bus taikomos užimtumo priemonės asmenims, patyrusiems smurtą, rengiami mokymai ir kvalifikacijos kėlimas socialiniams darbuotojams, dirbantiems Vaiko gerovės srityje bei kitiems specialistams.

Informacija atnaujinta 2021-11-25 17:01