Lt
Pradžia

SENJORO plėtros vadovas Modestas Bastys: kartu su Lazdijų rajono savivaldybe mes kuriame tvirtą pagrindą pozityviai senatvei

SENJORO plėtros vadovas Modestas Bastys: kartu su Lazdijų rajono savivaldybe mes kuriame tvirtą...
Sėkmingas bendradarbiavimas prasideda nuo vienodo požiūrio į paslaugų gavėjus, mūsų atveju – senjorus. Svarbu, jog savivaldybės keltų tikslą suteikti paslaugas visiems, kuriems šios paslaugos reikalingos, ir užtikrinti, kad patvirtinus prašymus paslaugos būtų teikiamos kaip įmanoma greičiau. Todėl „Senjoro“ komanda itin vertina bendradarbystę su Lazdijų rajono savivaldybe, kuri užsimezgė šių metų balandžio mėnesį.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyrius, matydamas išaugusį besikreipiančiųjų asmenų poreikį dėl pagalbos į namus paslaugų bei siekdamas, kad besikreipiantys asmenys kaip galima greičiau sulauktų jiems reikalingos pagalbos, šių metų balandžio mėnesį inicijavo bendradarbiavimo sutarties su Nacionaliniu socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos, teikiančios akredituotas pagalbos į namus paslaugas, pasirašymą. 

Lazdijų rajono savivaldybės duomenimis, 2022 m. pradžioje laukiančiųjų eilėje gauti pagalbos į namus paslaugas buvo 12 rajono gyventojų. Todėl skyrius džiaugiasi, kad sklandaus bendradarbiavimo su „Senjoro“ dėka laukiančiųjų asmenų šiai paslaugai gauti šiuo metu nėra, nors prašymų sulaukiama beveik kiekvieną dieną.  

„Senjoro“ plėtros vadovas Modestas Bastys dalinasi, kad šiuo metu Lazdijų rajono savivaldybėje jie teikia paslaugas beveik 30 klientų bei sukūrė 8 naujas darbo vietas individualios priežiūros darbuotojams. Iš viso per šį laiką buvo suteikta daugiau nei 2700 val. paslaugų senjorams į namus. 

„Mes pasirengę operatyviai ir kokybiškai teikti senjorams reikalingas paslaugas į namus. Čia mums itin gelbsti glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis, kurios yra pasirengusios operatyviai priimti klientų prašymus, supažindinti juos su paslaugų teikėjais. Operatyvus reagavimas šiame procese leidžia mums ir savivaldybėms kuo greičiau pasirūpinti tais, kuriems labiausiai reikalinga pagalba”, – pasakoja M. Bastys, priduriantis, kad būtent taip atrodo sklandus darbas su Lazdijų rajono savivaldybe. 

Be sklandžiai veikiančios paslaugų struktūros taip pat svarbus tinkamai apsvarstytas paslaugos finansavimas, pasakoja „Senjoro“ plėtros vadovas. Jis neslepia, kad iki šiol tenka susidurti su iššūkiais, kada savivaldybių numatyti paslaugų senjorams į namus kaštai yra nustatomi mažesni nei būtinos išlaidos – pavyzdžiui, paslaugos kompensuojamą sumą, numatant mažesnę nei būtinas individualios priežiūros darbuotojų darbo užmokestis. 

Plėtros vadovas pasakoja, kad pradėjus bendradarbiauti su Lazdijų rajono savivaldybe, nuo pirmųjų susitikimų sutapo jų požiūris apie pozityvios senatvės kūrimą ir individualios priežiūros darbuotojų įvertinimą. 

„Lazdijų rajono savivaldybės vadovybė ir administracija labai šiltai priėmė mus kaip naują paslaugų senjorams į namus teikėją. Drauge mes operatyviai išspręsdavome kilusius klausimus nuo pat bendradarbiavimo pradžios, o viso to rezultatas šiandien – laimingi Lazdijų rajono savivaldybės senjorai, jau spėję greitai sulaukti jiems reikalingos pagalbos. Esame įsitikinę, kad tai yra labai tvirtas pozityvios senatvės kūrimo pagrindas Lazdijų rajono savivaldybėje, kuris, tikimės, taps puikiu pavyzdžiu kitoms savivaldybėms bei ilgainiui išsiplės iki visos Lietuvos”, – pasakoja M. Bastys.

Informacija atnaujinta 2022-11-24 13:50