Pradžia

Savivaldybei padėka iš Kultūros ministerijos

Šiandien Savivaldybę pasiekė džiugi žinia – Kultūros ministerijos nuoširdi padėka Lietuvos savivaldybėms už bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą, deleguojant savivaldybių atstovus su savo miestų vėliavomis į birželio 14 d. Gedulo ir vilties dienos minėjimo renginius.

Pasak kultūros ministrės Vaidos Aleknavičienės, savivaldybių atstovų dalyvavimas tapo pramingu vienybės, istorinės atminties ir pagarbos ženklu, liudijančiu bendrą atsakomybę saugoti ir perduoti ateities kartoms skaudžią, tačiau valstybės istorijai itin svarbią patirtį. 

Renginių metu buvo pagerbtas tremtinių ir politinių kalinių atminimas, prisiminti represijų paliesti Lietuvos žmonės ir jų šeimos. Minėjimai taip pat skatino visuomenę apmąstyti laisvės, žmogaus orumo ir pilietinės atsakomybės vertę, stiprino istorinės atminties puoselėjimą bei bendruomeniškumą. 

Informacija atnaujinta 2026-06-23 13:16