Lt
Pradžia

Projekto „Tūkstantmečio mokyklos" nauda – visai rajono švietimo bendruomenei

Projekto „Tūkstantmečio mokyklos" nauda – visai rajono švietimo bendruomenei

Sausio pradžioje savivaldybę pasiekė džiuginanti žinia: Lazdijų švietimo bendruomenė kartu su Druskininkais buvo atrinkti iš gausaus Lietuvos savivaldybių būrio ir pateko  į pirmąjį projekto „Tūkstantmečio mokyklos" etapą.  Šiuo metu jau pasirašyta preliminari jungtinės veiklos sutartis tarp Lazdijų rajono savivaldybės administracijos, Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ir Europos socialinio fondo agentūros.

Preliminariai  Lazdijams yra numatyti  1 mln.  846  tūkst. eurų.  Tačiau galutinis finansavimas paaiškės po Centrinės projektų valdymo agentūros vertinimo. Projekto lėšos yra skirtos šių dviejų rajono gimnazijų infrastruktūros atnaujinimui ir visų rajono mokyklų vadovų bei mokytojų  profesinės kvalifikacijos kėlimui.

Sprendimą dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ projekte priėmė Lazdijų rajono savivaldybės taryba praėjusių metų kovo 25 d. tarybos posėdyje. Po to mūsų ir Druskininkų švietimo srities darbuotojai – mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybių Švietimo skyrių specialistai bendradarbiaudami dėliojo kiekvienai savivaldybei svarbiausius prioritetus, rengė Pažangos planą. Nuoseklus ir atsakingas darbas davė rezultatus: Lazdijai ir Druskininkai  bei dar 20 Lietuvos savivaldybių dalyvaus I programos įgyvendinimo etape. Iš viso I etape bus įgyvendinama 18 Pažangos planų, nes 4 Pažangos planai yra jungtiniai tarp dviejų savivaldybių. Lazdijų ir Druskininkų pažangos planas buvo įvertintas kaip labai stiprus, gavo 106,8 balo. Maksimalus vertinimo metu gautas balas – 107.

Projekto nauda rajono mokykloms – specializuotos laboratorijaos, pritaikytos tiriamajai veiklai, programavimui, konstravimui, edukacinės erdvės socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymui, poilsio erdvės, menų studijos, kino įranga, lazerines pjovimo-lazeravimo staklės ir 15 nešiojamųjų kompiuterių technologijų kabinetui. Ir daug kitų priemonių, inovatyvių erdvių, patalpų, pritaikytų negalią turintiems mokiniams.

,,Tūkstantmečio mokyklų“ projekto nauda palies ne tik dvi sutartį pasirašiusias gimnazijas. Jis užtikrins dar geresnes sąlygas visiems rajono vaikams  mokytis, o mokytojams – tobulinti savo žinias, įgūdžius bei dirbti. Savivaldybė, gavusi projekto lėšas dviem gimnazijom, su kuriomis yra pasirašyta sutartis, daugiau biudžeto lėšų galės skirti kitoms ugdymo įstaigoms. Be to, Lazdijuose ir Veisiejuose sukurta mokymo baze galės naudotis ir kitų mokyklų moksleiviai. 

Informacija atnaujinta 2023-01-24 13:24