Lt
Pradžia

Permainos Lazdijų ligoninėje įgauna pagreitį: Dainius Gibas tapo pavaduotoju medicinai, prie kolektyvo jungiasi profesionalūs medikai, bus perkama trūkstama medicinos įranga, remontuojamos patalpos

Permainos Lazdijų ligoninėje įgauna pagreitį: Dainius Gibas tapo pavaduotoju medicinai, prie...

Gyventojų įvertinimą užsitarnavusiam ortopedui-traumatologui Dainiui Gibui patikėtos itin atsakingos pareigos – nuo rugsėjo pradžios jis pradėjo eiti pavaduotojo medicinai pareigas. 2008 metais prie VšĮ „Lazdijų ligoninė“ komandos prisijungęs D. Gibas nuo šiol ne tik konsultuos gyventojus, juos gydys ir operuos, tačiau ir dalyvaus priimant sprendimus dėl ligoninės veiklos gerinimo, paslaugų gyventojams teikimo. Gydytojas pradėjo dirbti Chirurgijos skyriuje, kurio pavadinimas šiuo metu – Chirurginio profilio skyrius su operacine ir intensyviąja terapija.

 „Siekdami ne tik išlaikyti ligoninę su visais stacionaraus gydymo skyriais bei gerinti teikiamų paslaugų kokybę, bet ir plėsti ambulatorinių paslaugų spektrą, jų apimtis, įgyvendiname projektus. Padedant savivaldybės merės Ausmos Miškinienės vadovaujamai komandai ieškome galimybių skatinančių medikus atvykti dirbti į mūsų rajono gydymo įstaigas. Tam tarybos sprendimu jau numatytos konkrečios priemonės“, – apie teigiamas permainas ligoninėje kalbėjo savivaldybės VšĮ „Lazdijų ligoninė“ vadovas Valdas Vabuolas.

Įgyvendinamų projektų gausos rezultatai – jau netrukus

Šiuo metu VšĮ „Lazdijų ligoninė“ įgyvendina keturis projektus, kurių rezultatus gyventojai pajus netrukus. Iki šių metų gruodžio vidurio atsinaujins Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro erdvės, jose bus įrengta tinkama ventiliacijos sistema. Solidžią sumą – net 300 tūkst. eurų – šio projekto įgyvendinimui skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Dar beveik 180 tūkst. eurų, laimėjus Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą, skirta sveikatos paslaugų kokybę gerinančios medicininės įrangos įsigijimui, mokymų organizavimui. Projekto įgyvendinimo metu planuojamas itin reikalingos įrangos: laparoskopinių instrumentų, operacinio siurblio, citoskopo komplekto su priedais, instrumentų peties ir kelio artroskopijai, elektrolitų bei hematologiniai analizatorių įsigijimas. Iš projekto lėšų taip pat bus organizuojami mokymai.

Finansavimas skirtas ir geriatrijos paslaugų plėtros projektui, kurio metu bus įkurtas geriatrijos konsultacijų kabinetas bei 10 vietų geriatrijos dienos stacionaras. Jis skirtas vyresniems nei 60 metų amžiaus pacientams, kuriems nustatytos daugiau negu dvi lėtinės ligos ar geriatriniai sindromai, teikiamų paslaugų gerinimui. Įgyvendinus projektą bus atnaujinta įstaigos infrastruktūra, įsigyjama medicinos įranga reikalinga geriatrinių paslaugų teikimui. Ketvirto, šiuo metu VšĮ „Lazdijų ligoninė“ įgyvenamo projekto metu ligoninės stogą padengs saulės elektrinės. Tam skirtas daugiau nei 97 tūkst. eurų. 

Numatytos priemonės siekiant pakviesti dirbti daugiau medikų

Savivaldybės vadovai bei VšĮ „Lazdijų ligoninė“ direktorius aktyviai dirba, kad profesionalūs, darbo  patirties įgiję gydytojai prisijungtų prie ligoninės kolektyvo ir konsultuotų bei teiktų paslaugas Lazdijų krašto žmonėms. Tam buvo priimtas ir Savivaldybės tarybos sprendimas, kuriame – finansinis paskatinimas gydytojams, pasirinksiantiems darbą Lazdijuose. Jau džiugina ir pirmieji rezultatai – prie ligoninės kolektyvo jungiasi kraštietis ortopedas-traumatologas Mindaugas Bakša, šiuo metu VšĮ „Tauragės ligoninė“ einantis Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vedėjo pareigas. Gydytojas Mindaugas Bakša ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirbs jau rugsėjo 25 d. Jo specializacijos sritys itin aktualios mūsų rajono gyventojams: tai kelio sąnario, meniskų patologijos bei kitos degeneracinės kelio sąnario ligos ir jų gydymas, klubo bei kelio sąnarių protezavimas, ortopedinės peties sąnario patalogijos, jų diagnozavimas ir operacinis gydymas. Taip pat plaštakos ir pėdos įgytos deformacijos - riešo kanalo atlaisvinimo, plaštakos minkštųjų audinių, pėdos korekcinės patalogijų diagnozavimas ir operacinis gydymas.

Lazdijų ligoninėje teikiamų paslaugų apimtys nuteikia optimistiškai

Lazdijų ligoninėje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos jau atnaujintos pilna apimtimi – gyventojams šiuo metu teikiamos visos iki karantino teiktos paslaugos. Praėjusį mėnesį ligoninės gydytojai, padedant slaugos ir kitam aptarnaujančiam personalui, suteikė  apie 86 proc. ambulatorinių paslaugų, o stacionarinių – 101 proc. Šios pasiektos paslaugų teikimo apimtys ženkliai viršija Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytus reikalavimus (ambulatorinių paslaugų ne mažiau kaip 65 proc., stacionarinių – 61,2 proc.). Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų apimtys taip pat pasiektos, todėl ligoninė gauna 100 procentinį finansavimą iš teritorinių ligonių kasų.

Name

Informacija atnaujinta 2020-09-22 13:33