Lt
Pradžia

Merė A. Miškinienė: „Dedame didžiules pastangas, kad Lazdijuose kuo sparčiau mažėtų dulkėtų ir duobėtų kelių“

Merė A. Miškinienė: „Dedame didžiules pastangas, kad Lazdijuose kuo sparčiau mažėtų dulkėtų ir...

Šiuo metu Lazdijų rajone tvarkomų kelių sąrašą papildys beveik 1,5 kilometro ilgio Noragėlių kaime esanti Liepų gatvė. Bendras šiuo metu visų tvarkomų kelių ilgis viršija 13 kilometrų. Vasarą prasidėję darbai gausūs, dalį darbų planuojama baigti spaliui įpusėjus, kitus lapkričio mėnesį, aiškūs planai jau ir kitiems metams. 

„Rajono keliams šiemet skirta – 3 mln. 422 tūkst. eurų, ir tai yra beveik 2 mln. eurų didesnė suma nei praėjusiais metais. Skundai ir gyventojų prašymai dėl kelių remonto, asfaltavimo yra patys dažniausi, tikrai turime ribotus išteklius ir negalime visų prašymų įvykdyti nedelsiant, dalis kelių net ne savivaldybės žinioje, tačiau labai stengiamės tiek argumentuotai prašydami Lietuvos automobilių kelių direkcijos dar daugiau lėšų skirti jų kelių, kurie yra Lazdijų rajone, asfaltavimui, remontui bei priežiūrai, tiek savivaldybėje, vos tik esant galimybei, skiriame lėšas būtent keliams. Ši kryptis nesikeis ir artimiausiu metu, – apžvelgdama, kaip šiuo metu sprendžiama viena sudėtingiausių rajono problemų – kelių būklė, sakė rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Remontuojama daugiau kaip 13 kilometrų, rajone mažėja žvyrkelių

Kaip merė minėjo, šiais metais kelių atnaujinimui ir asfaltavimui skirta beveik 3,5 milijono eurų, o Lazdijų rajone rekonstruojamų gatvių, šaligatvių ir kelių ilgis siekia daugiau nei 13 km. 2020 metams persiritus į antrąją pusę, didžioji dalis kelių atnaujinimo darbų jau baigti: naujai nutiesta asfalto danga Mikniškiuose, Kaimynų gatvėje. Asfaltas naujai nutiestas ir į Šventežerio seniūnijoje esantį Barčių kaimą. Per pačią Barčių gyvenvietę asfaltavimo darbai turėtų prasidėti netrukus. Čia bus įrengta asfalto danga, nuovažos, kelio pralaidos ir ženklai. Asfalto danga atnaujinta Bajoriškių kaimo Liepų gatvėje, Lazdijų miesto Saulėtekio gatvėje, Teizų kaimo Lanko gatvėje, Veisiejų miesto D. Sadausko gatvėje, Šeštokų miestelio Kovo 11-osios gatvėje.  Be jau minėtų naujos ar atnaujintos asfalto dangos teisimo  darbų, suremontuotas šaligatvis Veisiejų Dariaus ir Girėno, gatvėje, naujai įrengtas – Meteliuose, Ežero gatvėje, suremontuoti žvyrkeliai keliuose Lazdijai – Dumblis, Nemajūnai – Kirtiliškė, Krosnos seniūnijos Pėdiškių kaime.  Dar aštuoniuose objektuose: Noragėlių kaimo Liepų, Veisiejų miesto Jaunimo ir Ryto, Lazdijų miesto Šaulių ir Dainavos gatvėse šiuo metu intensyviai vyksta asfalto dangos atnaujinimo, keliuose Valentai – Kapčiamiestis, Noragėlių seniūnijos Ginčionių kaime – žvyrkelių  remonto darbai. Juos planuojama užbaigti iki spalio mėnesio. Žvyrkelio Seirijočiai – Onciškiai remontas bus atliekamas dar šiais metais.

Dėmesys – gyventojų minimoms infrastruktūros problemoms spręsti

Lazdijų rajono savivaldybės merės A. Miškinienės vadovaujama taryba savivaldybės biudžete numatė lėšų ir gyventojų dažnai minimoms prastos būklės automobilių stovėjimo aikštelėms prie daugiabučių gyvenamųjų namų. Šiais metais 350 tūkst. eurų skirta Lazdijuose ir Veisiejuose esančių aikštelių kapitaliniam remontui. Veisiejų mieste remonto sulauks automobilių stovėjimo aikštelės prie Ateities g. 3, Vilties g. 22A ir 26 daugiabučių gyvenamųjų namų, Lazdijuose kapitalinis remontas prasidės prie daugiabučio, esančio  Kauno g. 13, Lazdijuose.

Lėšos skirtos ir pėsčiųjų tilto Lazdijuose, per Raišupio upelį tarp Sodų ir Senamiesčio gatvių  rekonstrukcijai. Netrukus prasidėsiančio jo remonto metu vietoje senojo bus įrengtas šiuolaikiškas ir modernus pėsčiųjų tiltas su stilingais turėklais ir tinkamu apšvietimu.

Ateities planai – ambicingi

Šiuo metu savivaldybėje rengiami dar 10 kelių infrastruktūros objektų techniniai projektai – pagal juos asfaltavimo darbai bus pradėti kitais metais. Vienas iš kitąmet atsinaujinsiančių kelių – Topolių gatvė Šeštokų miestelyje. Minėtoje gatvėje planuojama įrengti asfalto dangą, eismo saugumo priemones bei atnaujinti šaligatvį.

Kitąmet taip pat planuojama naujai  asfaltuoti Paupio, Ančios ir Linų (Kapčiamiesčio miestelis), Kalnų ir Sodų (Seirijų miestelis), Ilgąją (Lazdijų kaimas), Kalnų (Bajoriškių kaimas), Liepų (Teizų kaimas) gatves bei kelius Seirijai – Paserininkai – Vainiūnai ir Strumbagalvė – Būdvietis. Į ateinančių metų planus įtrauktas ir naujo šaligatvio įrengimas vienoje judriausių šiuo metu Lazdijų miesto Dzūkų gatvėje. 

Name

Informacija atnaujinta 2020-09-15 08:25