Lt
Pradžia

Lazdijų rajono vadovės stengiasi išgirsti ir bendram darbui rajono gyventojų labui suburti visus seniūnus

Lazdijų rajono vadovės stengiasi išgirsti ir bendram darbui rajono gyventojų labui suburti visus...

„Seniūnams su administracijos direktore Ilona Šaparauskiene rodome išskirtinį dėmesį, nes būtent jie geriausiai žino savo seniūnijos gyventojus, jiems kylančias problemas, jie gali pasiūlyti geriausius problemų sprendimo būdus. Norime, kad jie ne tik girdėtų gyventojų problemas, bet ir būtų pasirengę jas spręsti. Mes visada pasirengę tas problemas spręsti kartu. Šiai dienai tenka pripažinti, kad atskirose seniūnijos situacija yra skirtinga, vienose seniūnai tvarkosi gerai, kitose, deja – ne ir gyventojų skundų gausa įpareigoja ieškoti kuo skubesnių sprendimų. Visų pirma, kalbėtis ir ieškoti priežasčių, kodėl gyventojai nepatenkinti, kodėl nepavyksta rasti sutarimo, vieniems kitus išgirsti, suprasti ir gebėti paaiškinti bei spręsti. Tam kad situacija keistųsi, nutarta visų pirma aktyviai bendradarbiauti. Ne rečiau kaip kas mėnesį su seniūnais susitiksime vis kitoje seniūnijoje aptarti jiems aktualiausių klausimų, išgirsti jų poreikius ir lūkesčiu, kartu priimti reikiamus sprendimus“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Aptartos seniūnijose kylančios problemos

Viena iš dažniausiai seniūnų minimų problemų saugaus eismo užtikrinimo priemonės keliuose buvo paminėta ir vykusio susitikimo metu. Kalbėta ir apie saugumo salelių įrengimą prie mokyklų. Diskusijų metu buvo nutarta visą informaciją apie greitį reguliuojančių ir saugumą kelyje užtikrinančių priemonių poreikį seniūnijose pateikti Lazdijų rajono savivaldybės saugaus eismo komisijai, kuri įvertinusi situaciją priims reikalingus sprendimus. Seniūnai taip pat kalbėjo apie gyvūnų gerovės problemas, atkreiptas dėmesys į tinkamą gyvūnų priežiūrą.

Susirinkime aptartos ir nedarbo problemos bei glaudesnio bendradarbiavimo su Užimtumo tarnyba galimybės. Kalbėta apie ilgalaikius bedarbius, galimas jų nedarbo priežastis ir sprendimo būdus. Taip pat aptartos vienos opiausių problemų seniūnijose – kelių priežiūra ir stambiagabaričių atliekų surinkimas. Administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė patikino, kad bus atsižvelgta į visų seniūnų pastabas ir pagal galimybes bei turimas lėšas spręsti opiausias problemas.

Pristatyti  Lietuvos policijos darbo organizavimo pokyčiai

Seniūnų susirinkime dalyvavęs komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis, Veiklos skyriaus vyriausiosios tyrėjos Ieva Pileckienė ir Dovilė Pauliukonytė bei bendruomenės pareigūnė Renata Ribinskienė pristatė darbo organizavimo pokyčius – siekiant didinti gyventojų saugumą nuo spalio 1 dienos policijos pareigūnai dirbs kaimiškose teritorijose. Į kiekvieną seniūniją kartą per savaitę atvyks policijos pareigūnai, kurie ne mažiau kaip 2 valandas dirbs tik konkrečios seniūnijos teritorijoje. Pareigūnai iš anksto nustatytu ir paskelbtu laiku dirbs seniūnijos patalpose, jeigu bus atvykęs gyventojas, norintis pabendrauti su policijos pareigūnu, arba aktyviai patruliuos seniūnijos teritorijoje: užtikrins viešąją tvarką ir eismo saugumą, lankys nepilnamečių pamėgtas susibūrimo vietas, švietimo ir ugdymo įstaigas, prekybos vietas, kultūros centrus, galimas nelegalios prekybos vietas, užsiims prevencine veikla ir pan. V. Kodrackis teigė, kad naujaisiais darbo organizavimo pokyčiais siekiama, kad kaimiškųjų teritorijų gyventojai jaustųsi saugesni, turėtų betarpišką ir paprastą bendravimą su teritoriją prižiūrinčiais policijos pareigūnais bei gauti kokybiškas paslaugas.

Pasveikintos naujos seniūnės

Vakar pirmą kartą seniūnų susirinkime dalyvavo ir dvi naujos Lazdijų rajone esančių seniūnijų seniūnės: Būdviečio seniūnė Laimutė Šiuikienė bei Noragėlių seniūnė Sandra Jusevičienė. Naujosios seniūnės trumpai prisistatė susirinkusiems ir išsakė savo mintis dėl darbo naujose pareigose. Savivaldybės merė Ausma Miškinienė seniūnėms įteikdama gėles linkėjo stiprybės, kantrybės ir optimizmo.

„Labai laukėme Jūsų prisijungiant prie gausaus seniūnų būrio. Nuoširdžiai linkiu sėkmės darbuose ir visada prisiminkite, kad į mus drąsiai galite kreiptis pagalbos“, – įteikdama gėles kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Name

Informacija atnaujinta 2020-09-17 09:59