Lt
Pradžia

Lazdijų rajono ugdymo įstaigos – tarp šalies geriausiųjų

Lazdijų rajono ugdymo įstaigos – tarp šalies geriausiųjų

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė šalies švietimo įstaigų vertinimus. Galime džiaugtis ir didžiuotis – ne viena Lazdijų rajono ugdymo įstaiga minima tarp geriausiųjų. 

Tarp 100 geriausių šalies gimnazijų patenka ir Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus  gimnazija, kuri tarp gimnazijų, išskirtų atsižvelgiant į savivaldybių socialinį-ekonominį kontekstą, paminėta pirma sąraše. Gimnazijų reitingas sudarytas remiantis valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatais. Tai jau ne pirmas kartas, kai Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus  gimnazija atsiduria žurnalo ,,Reitingai“ dėmesio centre.

Palankaus įvertinimo sulaukė ir kitos Lazdijų rajono mokyklos. Stipriausia Lietuvos pagrindinė mokykla kategorijoje, kurioje mokosi nuo 1 iki 9 (dešimtokų) yra Lazdijų r. Krosnos mokykla. Stipriausia pagrindinė mokykla, kurioje mokosi iki 23 dešimtokų, yra Lazdijų r. Šeštokų mokykla. Pagrindinių mokyklų vertinimas atliktas remiantis dešimtokų (pastarųjų trejų metų) laikytais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatais. Iš viso Lietuvoje yra apie 250 pagrindinių mokyklų, tačiau jų dydis yra skirtingas, dėl to skirstymas vykdytas pagal mokinių skaičių klasėje.

„Sistemingas švietimo kokybės siekimas, atsakingų ir išdiskutuotų sprendimų priėmimas, ne visada populiarių, tačiau drąsių pokyčių įgyvendinimas, anksčiau ar vėliau duoda savo rezultatus. Tą iliustruoja ir žurnalo „Reitingai“ paskelbti  vertinimai“ – sakė rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius.

Jam pritarė ir savivaldybė merė Ausma Miškinienė, teigdama, kad nuosekliai gerėjanti ugdymo kokybė Lazdijų rajone visų pirma yra visos švietimo bendruomenės bendrų pastangų, susiklausymo bei savu laiku priimtų svarbių sprendimų rezultatas. Akivaizdu, kad Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vadovo vairą perėmus Daliui Mockevičiui, požiūris ir tikslai pasikeitė. Pagarba ir pasitikėjimas kolegomis, bendradarbiavimas, sprendimų priėmimas po atvirų diskusijų ir remiantis konkrečiais argumentais, ne emocijomis, yra priežastys, sąlygojančios vis gerėjančius rezultatus. „Dėkoju ir sveikinu geriausių rezultatų siekiančią visą Lazdijų rajono švietimo bendruomenę", – sakė merė A. Miškinienė.

Name

Informacija atnaujinta 2021-05-13 15:03