Lt
Pradžia

Lazdijų rajono savivaldybei – Europos Tarybos apdovanojimas už gerą demokratinį valdymą

Lazdijų rajono savivaldybei – Europos Tarybos apdovanojimas už gerą demokratinį valdymą

Vakar į Lazdijus atkeliavo dar vienas garbingas apdovanojimas. Vilniaus rotušėje Vidaus reikalų ministerijos ir Europos Tarybos organizuotos tarptautinės konferencijos metu Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą (ELoGE) apdovanotos 29 Lietuvos savivaldybės. Lazdijų rajono savivaldybė – taip pat šio garbingo apdovanojimo sąraše.

„Ačiū visiems Lazdijų rajono savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojams, visiems mūsų krašto gyventojams, visiems, kurie pasitiki, tiki ir visiems tiems, kurie netiki, nes tik kartu dirbdami, diskutuodami, turėdami skirtingas nuomones ir patirtis, bet ieškodami bendrų vardiklių tokius rezultatus pasiekiame“, – savo feisbuko paskyroje džiugia žinia po apdovanojimų pasidalino Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Priminsime, jog vertinime buvo pakviesti dalyvauti visų savivaldybių, taip pat ir Lazdijų savivaldybės, gyventojai, tarybų nariai, savivaldybių administracijos darbuotojai. Jie viešojoje erdvėje pildė Europos Tarybos aprobuotus klausimynus apie dalyvavimą ir atstovavimą, sąžiningų rinkimų organizavimą, savivaldybės skaidrumą ir atvirumą, etišką elgesį, kompetenciją ir produktyvumą, žmogaus teises, atskaitomybę ir kita. Įvertinus atsakymus, reikiamą balų skaičių surinkusios savivaldybės apdovanojamos Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą.

Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui iš Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Mykolo Romerio universiteto, Viešojo valdymo kompetencijų tinklo, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų sudaryta ELoGE nacionalinė grupė.

Informacija atnaujinta 2023-11-17 12:02