Lt
Pradžia

Lazdijai Sausio 13-ąją iškilmingai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus

 Lazdijai Sausio 13-ąją iškilmingai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus

Lazdijų rajono bendruomenė dvi dienas vieningai minėjo Lietuvos laisvės gynėjų dieną.

Sausio 12-osios vidurdienį startą renginiams davė Kučiūnų laisvalaikio salėje vykusi akcija „Jie gyvi mūsų širdyse“, skirta Sausio 13-osios įvykiams paminėti, o užbaigė literatūrinis – muzikinis montažas „Mes nieko neužmiršome“ Krosnos kultūros namuose. Apžiūrėti parodas, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti, bus galima ilgiau: Seirijų kultūros namuose – iki sausio 31 d., Laisvės kovų muziejuje – iki vasario 1 d.

Sausio 13-osios rytą Lietuvos švietimo įstaigos, valstybės institucijos, organizacijas bei visi rajono  žmonės jungėsi prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, languose uždegdami atminimo žvakeles.

Ypatingas „Sausio 13-oji – tautos laisvė“ minėjimas vyko Lazdijų Laisvės kovų muziejuje. Vidurdienį čia skambėjo patriotiniai kūriniai, buvo demonstruojamas trumpametražis  filmas apie Sausio 13-ąją. Renginį vainikavo Sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusių lazdijiečių – Valdo Ribinsko, Lazdijų rajono Sausio 13-osios Gynėjų draugijos vadovo,  draugijos nario Marijono Kubiliaus, medicinos darbuotojos, aktyvios Lazdijų krašto visuomenininkės Onutės Vaišnorienės, žurnalisto, poeto Kęsto Sukacko ir kitų pasakojimai ir prisiminimai.

Vakare Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Lietuva – liepsnelė vėjyje“ vyko Šv. Onos bažnyčioje, kur buvo aukojamos ir šv. Mišios. Čia skambėjo ir Lazdijų kultūros centro choro „Gaustas“ bei saksofonisto Valdemaro Krukonio atliekami kūriniai. Po minėjimo organizuota eisena nusidriekė į Nepriklausomybės aikštę. Ten Lietuvos laisvės gynėjų atminimas pagerbtas tylos minute, šautuvų salvėmis. Padėtos gėlės bei uždegtos žvakelės prie Nepriklausomybės paminklo. Uždegtos žvakelės ir padėtos gėlės taip pat ir prie Adolfo Ramanausko – Vanago paminklo.

 „Šiandien, kai pasaulis mato agresiją Ukrainoje, ketinimą atimti laisvę iš taikios ukrainiečių tautos, turime būti kaip niekad budrūs ir susitelkę. Turime būti vieningi. Saugoti kovų dėl laisvės atminimą, nuolat priminti apie tai ateities kartoms. Ir niekuomet nepamiršti, kad laisvė nebūna amžiams duota. Ją reikia saugoti, o prireikus – apginti.“ – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis.

Prisimenant 1991 metų sausį ir to meto įvykius, Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje buvo uždegti simboliniai atminimo laužai – kaip ir tomis dienomis, kai prieš 32-erius metus Lietuvos sūnūs ir dukros nesitraukdami budėjo prie Lietuvos televizijos bokšto, Seimo rūmų, Daukanto aikštėje degindami laužus ir pasiruošę bet kokia kaina apginti atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Pasiekėme istorinę pergalę, pavyzdžiu tapome visoms sovietinės imperijos pavergtoms tautoms. Deja, laisvė pareikalavo ir jos gynėjų gyvybių: keturiolika jų po sausio 13-osios įvykių daugiau niekada nebesugrįžo į namus. 

Informacija atnaujinta 2023-01-13 17:53