Lt
Pradžia

Lazdijai 424-ąjį  savo gimtadienį šventė iki vėlumos

Lazdijai 424-ąjį  savo gimtadienį šventė iki vėlumos

Įspūdingo dydžio tortas su daugybe  nuoširdžių linkėjimų, spalvoti balionai, kitos gimtadienio dekoracijos, muzika ir gražios ponios bei ponai – Lazdijų kultūros centro darbuotojai. Taip nuo ryto šiandien Nepriklausomybės aikštėje buvo pasitinkami praeiviai –  miesto gyventojai ir svečiai.  Jau 424-ąjį  gimtadienį šiandien šventė mūsų miestas Lazdijai, įsikūręs ant Lazdijos upės krantų, trijų kelių kryžkelėje. Sveikinimo žodį, linkėdama Lazdijams ir jo gyventojams daug puikių ateities dienų, tarė rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, prisegusi ir savo linkėjimą ant Lazdijų gimtadienio torto.

Per daugiau nei keturis savo amžius Lazdijų miestas neatpažįstamai pasikeitė. Sužinoti gimtojo miesto istoriją šiandien buvo daug progų – net tris kartus iš Nepriklausomybės aikštės keliavo ekskursijos, organizuotos Lazdijų turizmo informacinio centro.  Jų dalyviai lankė istorinius miesto pastatus: senąjį Seinų „Žiburio“ gimnazijos pastatą, kuriame šiuo metu įsikūręs Lazdijų karšto muziejus.  Lazdijų kultūros centro pastatą, kur kažkada veikė žydų sinagoga ir škala. Antrojo pasaulinio karo metais šie pastatai  labai nukentėjo nuo karo aviacijos antskrydžių. Vėliau jie buvo atstatyti ir sujungti į vieną, kuriame šiuo metu čia veikia  kultūros centras.  Ekskursijų dalyviai susipažino ir su kitais istoriniais pastatais, kurių nepalietė karai ar rekonstrukcijos – jie, statyti beveik prieš 100 metų, iki šiol tarnauja lazdijiečiams.

Maršrutą savarankiškoms ekskursijoms Lazdijų turizmo informacinis centras specialiai šiai progai paruošė ir įdėjo savo „Facebook“ paskyroje.

Senųjų Lazdijų nuotraukos puošė stendus Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje,  sutemus jos buvo demonstruojamos vaizdo projekcijose ant Lazdijų rajono savivaldybės administracijos pastato.

Vakarop lazdijiečiai ir miesto svečiai traukė į Lazdijų krašto muziejaus kiemelį, kur laukė įdomios veiklos ir pramogos. Antrajame muziejaus aukšte veikianti sakralinių skulptūrų iš Būdviečio dvaro koplyčios paroda, dailininkės Eglės Uzdraitės grafikos darbų paroda, muziejaus „Facebook“ paskyroje – šios dailininkės iliustracijų S. Nėries poemai „Eglė žalčių karalienė“ paroda. Muziejaus kiemelyje visi norintieji galėjo pasigaminti suvenyrų iš vilnos, kvapiųjų šio krašto žolelių. Tai pat – susipažinti su tapyba ant vandens ebru technika.

Vakarą muziejaus kiemelyje vainikavo romansų vakaras. Savo jausmingas dainas Lazdijams dovanojo Ramunė Janavičiūtė iš Barčių, lazdijietė Vaida Naujalienė, veisiejietės Renata Bučionienė, Aldona Rudzienė ir Renata Valukonienė.

Ilgai netilo klegesys Lazdijų mieste. Iš pradžių – patiems mažiausiems, o vėliau – ir vyresniems buvo demonstruojami kino filmai po atviru dangumi, kuriuos buvo galima stebėti iš automobilių.

Name

Informacija atnaujinta 2021-05-18 07:34