Lt
Pradžia

Konferencijoje apie mažąją vietos savivaldą Lazdijų rajonui atstovavo Būdviečio ir Lazdijų miesto seniūnės

Konferencijoje apie mažąją vietos savivaldą Lazdijų rajonui atstovavo Būdviečio ir Lazdijų miesto...

Lietuvos Respublikos Seime vyko Lietuvos Respublikos Seimo pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo laikinosios grupės organizuota konferencija – viešoji diskusija ,,Mažoji Lietuvos savivalda: šiandien, rytoj ir poryt“. Konferencijoje dalyvavo Lazdijų miesto seniūnė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentė Alytaus apskrityje Vaida Gazdziauskienė bei Būdviečio seniūnijos seniūnė Laimutė Šiuikienė.

Konferenciją inicijavo ir moderavo Seimo Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo laikinosios grupės pirmininkas Kęstutis Vilkauskas, kuris akcentavo temos aktualumą artėjant svarbioms permainoms. „Mažoji vietos savivalda – tai seniūnijos ir jų seniūnai, seniūnaitijos ir jų seniūnaičiai, seniūnaičių sueigos, bendruomeninių organizacijų tarybos... Nuo 2023 m. keisis savivaldos modelis – todėl susirinkom aptarti, kaip naujomis sąlygomis gyvuos mūsų mažoji savivalda.“

Konferencijos metu  Mykolo Romerio universiteto viešojo administravimo instituto profesorius Algirdas Astrauskas skaitė pranešimą apie tai, kas yra mažoji Lietuvos savivalda ir kaip ji buvo plėtojama Lietuvoje nuo 1990 m.  Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata – pranešimą ,,Vietos savivaldos sistemos plėtros vizija Lietuvos pažangos strategijos LIETUVA 2050 kontekste.“

Apskrito stalo diskusijose dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Ričardas Juška, Eugenijus Sabutis, Orinta Leiputė, Guoda Burokienė, Kęstutis Vilkauskas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Europos Tarybos Vietos savivaldos chartijos ekspertų grupės narė Aistė Lazauskienė, Mykolo Romerio universiteto docentas, socialinių  mokslų daktaras Saulius Nefas,  Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos direktorė Laima Tučienė, nevyriausybinių organizacijų  atstovai, seniūnai ir seniūnaičiai iš visų Lietuvos apskričių.

Konferencijoje buvo kalbėta ir diskutuota apie seniūnijų, seniūnaičių bei  bendruomenių veiklas, aptarta šiuo metu egzistuojanti seniūnijų finansinių išteklių planavimo tvarka ir jų savarankiškumo lygis, seniūnaičio teisinis statusas, pareigų užėmimo tvarka ir veiklos sąlygos. Vieningai pritarta, kad tokie susitikimai ir diskusijos reikalingi, juose galime išgirsti vieni kitus ir išsakyti savo nuomonę.

Informacija atnaujinta 2022-11-24 15:08