Lt
Pradžia

Įspūdingas Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos minėjimas Lazdijuose: iškilmingos mišios, ceremonija miesto aikštėje ir išskirtinė karinė technika

Įspūdingas Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos minėjimas Lazdijuose:...

Šiandien, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dieną, Lazdijuose lankėsi garbūs svečiai, o parodomasis kariuomenės žygis per Pietų Lietuvą, lydimas išskirtinės Lietuvos kariuomenės bei šiuo metu mūsų šalyje dislokuotos sąjungininkų technikos, traukė akis ir kaustė dėmesį.

„Dzūkijos kraštui labai simboliška, kad mūsų kraštui svarbios dienos – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės bei Kalniškės mūšio dienos – greta viena kitos. Esu nepaprastai dėkinga žmonėms, kurie kovojo dėl mūsų šalies laisvės ir tiems, kurie laisvę saugo šiandien. Sveikindama Jus visus šios reikšmingos  šventės proga, linkiu visuomet tikėti Lietuva. Lai mums visuomet užtektų dvasinių jėgų ir susitelkimo prireikus Lietuvai savo meilę įrodyti“, – ceremonijos metu kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Lazdijuose šiandien padėkos Šv. Mišias už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje aukojo Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius, Jo Ekscelencija Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Po mišių gėlės buvo padėtos prie Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirto paminklo. Nepriklausomybės aikštėje ceremonijos metu buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai pristatė naują parodomąją programą su ginklu, grojo Lietuvos kariuomenės orkestrai. Buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę. Ceremonijos metu kalbas sakė ir susirinkusiuosius sveikino LR Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys. Viso reginio metu pagrindinę miesto aikštę juosė įvairi karinė technika: pėstininkų kovos mašina „Vilkas“, savaeigė haubica PZH 2000, tankas „Leopard 2“, šarvuota žvalgybos mašina „Dingo“ ir kt.

Name

Informacija atnaujinta 2021-05-15 20:43