Lt
Pradžia

Algimantui Mikelioniui savivaldybės merė A. Miškinienė įteikė 1000 eurų premiją

Algimantui Mikelioniui savivaldybės merė A. Miškinienė įteikė 1000 eurų premiją

Šiandien Lazdijų viešojoje bibliotekoje iškilmingai įteikta Lazdijų rajono savivaldybės įsteigta pirmojo Lazdijų bibliotekininko Albino Andrulionio premija. Jos laimėtojas šiemet – veisiejietis, Lietuvos rašytojų sąjungos narys ir žurnalistas Algimantas Mikelionis, pasirašantis Aido Kelionio slapyvardžiu. 1000 eurų piniginė premija jam įteikta už 2020 metais išleistą knygą „Druskų kambarys“, kurioje rašoma apie gimtąjį autoriaus miestą Veisiejus ir Lazdijų rajoną.

„Malonu, kad mūsų krašte yra talentingų, darbščių ir drąsių žmonių, kurie apie mūsų kraštą rašo įdomiai, atvirai ir kūrybingai. Linkiu ir ateityje išsaugoti savitumą, atvirumą ir įžvalgumą. Lai ši premija tampa ne tik įvertinimu, bet ir motyvacija, skatinančia toliau kurti ir sava kūryba džiuginti skaitytojus“, – sakė rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, akcentuodama, kad geras rašytojas ir žurnalistas savo kūryba neturi stengtis kam nors patikti ar įtikti, o būti drąsus, objektyvus ir teisingas. Tokiu kūrėju merė Algimantui Mikelioniui linkėjo išlikti ir ateityje.

Algimantą Mikelionį taip pat sveikino Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narė, A. Andrulionio konkurso organizavimo komisijos pirmininkė Jurgita Kurauskienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas bei šios komisijos narys Dalius Mockevičius.

 Lazdijų viešosios bibliotekos, kuri pagal A. Andrulionio konkurso nuostatus yra šio konkurso organizatorė, direktoriaus pavaduotoja Asta Mickevičienė Algimantui Mikelioniui perdavė Albino Andrulionio vaikų – Jūratės Voloskevičienės ir Aloyzo Andrulionio sveikinimo raštą. 

Dėkodamas savivaldybės merei ir konkurso organizavimo  komisijai už premiją, Algimantas Mikelionis sakė, jog ją skiria šiemet anapilin iškeliavusiai savo šviesios atminties mamai. Pasak jo, autoriui yra itin svarbu būti įvertintam ir apdovanotam ne Vilniuje ar kur nors kitur, bet savo gimtajame krašte.

Priminsime, kad Albino Andrulionio premiją Lazdijų rajono savivaldybė yra įsteigusi prieš ketverius metus. Premija skiriama už darbus, nuveiktus praėjusiais kalendoriniais metais kūrėjams, savo kūryba garsinusiems Lazdijų kraštą ir jo žmones. Ją yra gavęs poetas ir kultūros veikėjas Juozas Žitkauskas, kraštotyrininkė Monika  Poviliūnienė, rašytojas Gintaras Bleizgys.

Informacija atnaujinta 2021-11-24 08:21