Lt
Pradžia

A. Miškinienė: „Perskirstomas savivaldybės biudžetas: mitas apie savivaldybės administracijos išlaidumą bliūkšta“

Artėjant tarybos posėdžiui tikslinamas savivaldybės biudžetas, kuriame gausu pakeitimų. Dalis tikslinimų susiję su savivaldybės administracijos išlaikymui skirtomis lėšomis. Merės Ausmos Miškinienės ir jos patarėjos bei padėjėjos komandiruotėms buvo numatyta 9 000 eurų metams, iš kurių, baigiantis rugsėjui, panaudota viso labo mažiau kaip 1000 eurų. Nešvaistomos ir mero fondo lėšos, kurias sudaro 10 000 eurų metams. Merei atsakingai planuojant ir tikrai pagal poreikį skiriant lėšas iš mero fondo, šiais metais kol kas išleista kiek daugiau nei 3 tūkstančiai eurų.

Taupomos ir transportui skirtos lėšos – nors šiuo metu savivaldybės turimų senų automobilių yra nemažai, o jų išlaikymas – nepamatuotai brangus, tačiau baigiantis trečiam ketvirčiui išleista viso labo 31 proc. metams numatytos sumos. Sutaupyta dėl itin gerokai retesnių komandiruočių į kitus rajonus ar artimą užsienį, taupyti padeda ir nustatytos aiškios atskaitomybės vykstant ir Lazdijų rajono ribose, gerokai mažiau išleidžiama ir automobilių remontui. Administracijos vadovų teigimu, metų pabaigoje atsižvelgus į sutaupytų lėšų kiekį bus sprendžiamas klausimas dėl automobilių ūkio dalinio atnaujinimo. 

Itin taupiai gyvena ir tarybos nariai, kuriems per mėnesį pateikus atitinkamas išlaidas pagrindžiančius dokumentus išmokama  iki 150 eurų. Mažesnes išmokas už Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narius gauna kaimyninės Kalvarijos savivaldybės tarybos nariai, visose kitose 58 Lietuvos savivaldybėse išmokos gerokai didesnės ir siekia iki 600 eurų. Akivaizdu, kad tarybos nariai taip atsakingai ir rezultatyviai dirbdami tikrai yra verti, bent jau dvigubai didesnės sumos, tačiau šiuo metu pozicijoje esančių tarybos narių nuomone, dabar yra kur kas svarbesnių poreikių rajone ir šiais metais visą dėmesį  ir finansus reikia skirto jiems. 

Savivaldybės biudžetas tikslinimas ne tik dėl lėšų perskirstymo. Lazdijų rajono biudžetą papildo ženkli suma – 1 mln. 490 tūkstančių eurų. Savivaldybės biudžetą reikšmingai papildo lėšos piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams įgyvendinti – 552 tūkst. eurų. Taip pat lėšos sportininkų apgyvendinimo patalpų Lazdijuose būsimame sporto centre įrengimui – 350 tūkst. eurų, viešosios įstaigos Lazdijų ligoninės sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimui skirta dar 300 tūkst. eurų. Rajono savivaldybės biudžetą pasiekė ir kompensacija už COVID-19 ligos metu patirtas išlaidas siekiant šalinti ligos sukeltus padarinius ir valdyti jos plitimą. Tam skirta 84,9 tūkst. eurų. Savivaldybės biudžetas didėja ir dėl kitų Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Socialinės apsaugos ir darbo ministro, Švietimo, mokslo ir sporto ministro ir Sveikatos apsaugos ministro skirtų lėšų.

Name

Informacija atnaujinta 2020-09-24 15:01