Lt
Pradžia

Dėl Viktarino kaimo pavadinimo

Dėl Viktarino kaimo pavadinimo


Vietiniai gyventojai Lazdijų rajono savivaldybės Veisiejų seniūnijos Viktarino kaimą dažniausiai vadina Viktarina ir nustemba, kad dokumentuose kaimo pavadinimas rašomas kitaip.
Teisės aktai ir kiti turimi šaltiniai patvirtina, kad šio kaimo oficialus pavadinimas yra Viktarìnas (2 k.), o ne Viktarinà, kaip vadinamas šnekamojoje kalboje. Tokia kaimo vardo forma įrašyta „Lietuvos TSR administracinio-teritorinio suskirstymo žinyne“ (I d. - 1974 m., II d. – 1976 m.), kurį rengiant, kaip rašoma jo Įvade, Lietuvių kalbos ir literatūros instituto darbuotojai peržiūrėjo žinyne pateiktus gyvenamųjų vietovių vardus, patikrino bei patikslino jų formas, sukirčiavo ir nurodė kirčiuotes. Ar buvo tada tikslinamas šio kaimo pavadinimas, duomenų nepateikta.
Atkūrus nepriklausomybę, norminės Lietuvos vietovardžių formos buvo patvirtintos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos prie Lietuvos Respublikos Seimo 1997 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 63, kuris parengtas „Kalbos praktikos patarimų“ 1985 m. 2-ojo leidimo, kurio priede pateikta nemažai sunormintų Lietuvos vietovardžių, pagrindu. Nutarime pateiktos oficialios Lietuvos vietovardžių formos ir jų kirčiavimas. Viktarìno kaimo pavadinimas jame būtent taip ir nurodytas.
2002 m. išleistas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apsvarstytas „Vietovardžių žodynas“. Jame Viktarino kaimo oficialus pavadinimas ir jo formos įrašytos taip:
Viktarìnas
Kirčiuotė (2)
Kiti linksniai: Viktarìno, Viktarìnui, į Viktarìną, ties Viktarinù, Viktarinè
Vietovardžio rūšis: kaimas
Administracinis-teritorinis priklausymas:
Lazdijų rajonas, Alytaus apskritis, Lietuva
Norint išsiaiškinti, kodėl kaimas šnekamojoje kalboje iki šiol vadinamas Viktarina, reikėtų patyrinėti šio vietovardžio kilmę ir istoriją.

 

 

Informacija atnaujinta 2021-12-09 13:29