Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Žemdirbiams bus išmokėtos kompensacijos už 2018 m. sausros padarytus nuostolius
2019-06-13

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. birželio 7 d. įsakymu „Dėl Paramos žemės ūkio veiklos subjektams, patyrusiems nuostolių nukentėjus žemės ūkio augalams dėl sausros 2018 metais, teikimo taisyklių patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. birželio 7 d. įsakymu „Dėl Pagalbos gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, patyrusiems nuostolių dėl sausros 2018 m. teikimo taisyklių patvirtinimo“, yra numatyta parama žemdirbiams.

Parama skirta žemdirbiams, kurių 2018 metais dėl sausros patirti augalininkystės produkcijos nuostoliai sudarė ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015–2017 m. produkcijos vertės pagal visus taisyklėse nurodytus augalus.

Taip pat mokama vienkartinė išmoka gyvulininkystės (galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos) ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, laikantiems 1 ir daugiau sutartinių gyvulių.

Prognozuojama, kad augalininkystės sektoriuje vidutinė išmoka gali siekti apie 17 Eur/ha, o gyvulininkystės – apie 7 Eur/SGV

Su pareiškėjais, kurie atitiks taisyklių keliamus reikalavimus dėl kompensacijų gavimo, susisieks savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai.

Informuojame, kad dabar nustatyta paraiškų priėmimo data – iki birželio 21 d., gali keistis. Šiuo metu derinamas Žemės ūkio ministro įsakymas, kuriuo bus patikslintas kompensacijų už 2018 m. paraiškų pateikimo terminas ir jas galima pildyti iki 2019 m. liepos 2 d.

Prašome sekti informaciją rajono savivaldybės bei LR žemės ūkio ministerijos interneto svetainėse.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro parengtą Paraiškų pildymo instrukciją galima rasti ČIA

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis