Lt
Pradžia

Kad galimas polaidis nevirstų sunkiu išbandymu

Kad galimas polaidis nevirstų sunkiu išbandymu

Lazdijų rajono savivaldybę ir visą Lietuvą sukausčiusi žiema trumpam atsitraukia. Nuo savaitės pradžios naktimis prognozuojamas nestiprus šaltukas, tačiau dienomis temperatūra kils net iki 3–7 laipsnių šilumos. Po stipresnių šalčių atšilimas primins pavasarį, o tokie orai turėtų išsilaikyti apie savaitę. Tačiau, pasak meteorologų, tikėtina, kad sulauksime intensyvaus sniego tirpimo ir tikro polaidžio, o žemesnėse vietose ar prie vandens telkinių – net ir potvynio.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, šiais metais tikėtinas pavasarinis potvynis gali būti panašus į kilusį 2010-aisiais. Laimei, pasak ugniagesių gelbėtojų, Lazdijų rajone didelio potvynio rizika nėra didėlė. Kita vertus, Lietuvos hidrometeorologai teigia, kad Lazdijų apylinkėse vandens atsargų sniego dangoje yra beveik du kartus daugiau nei norma.

Vasario 19 dieną į nuotolinį posėdį susirinkę Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir atsakingų institucijų  specialistai vertino galimas didelio polaidžio rizikas ir ragina savivaldybės gyventojus būti budresnius, o jei kartais šalia namų sparčiai imtų kilti vanduo – suskubti apsaugoti save, artimuosius bei savo turtą.

Žmonės, kurių nekilnojamojo turto objektai pastatyti žemose vietose, daubose ar prie pat vandens telkinių, turėtų būti ypatingai budrūs. Patariama turėti neperšlampamą avalynę, prožektorių, veikiantį mobilųjį telefoną. Taip pat vertėtų susirinkti kieme esančius lengvesnius ar greitai peršlampančius daiktus, juos pernešti į aukštesnes vietas ar viršutinius aukštus, patikrinti, kad užliejamose vietose ar statiniuose neliktų atvirų teršalų, chemikalų, atjungti elektros srovę ir, jei įmanoma, užsandarinti geriamojo vandens ar kanalizacijos šulinius, iš rūsių išnešti daržoves, maisto atsargas, vertingus daiktus. Taip pat pasirūpinti gyvulių ir augintinių saugumu.

Apie kylantį vandenį reikėtų informuoti seniūną (telefono Nr. rasite paspaudę šią nuorodą lazdijai.lt), kaimynus, o esant reikalui, kviesti gelbėtojus ar atitinkamų elektros, dujų, vandentiekio priežiūros tarnybas.  Vairuotojų prašoma įvertinti vairuojamo automobilio ir savo vairavimo įgūdžių galimybes, jei tektų važiuoti pažliugusiu ar apsemtu kelio ruožu.

Informacija atnaujinta 2021-02-22 13:54