Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt devintoji karantino diena: sergančių dėl COVID-19 rajone nėra, Krikštonyse – bendruomenės renginys parke prie arbatėlės, SAM tikslina valstybės ir savivaldybių institucijų darbo tvarką
2020-05-23


Pokalbį prie arbatėlės "Sveikai maitinuosi – ilgai gyvenu" Krikštonių kaimo bendruomenės šeimų parke vakar vakare surengė Krikštonių laisvalaikio salė. Krikštonių žmonės, iki karantino įpratę dažnai bendrauti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, po ilgos pertraukos vėl susirinko. Renginio organizatoriai iš anksto pasirūpino, kad būtų laikomasi saugių atstumų ir kitų tokiems renginiams privalomų reikalavimų.  Į svečius  buvo atvykęs ir  sveikos mitybos patarimais dalijosi treneris Dainius Žekevičius. Jis išmokė apsiskaičiuoti kūno masės  indeksą, kuris yra svarbus rodiklis prižiūrint savo sveikatą.  Savo asmenines  mitybos patirtis  pasakojo renginio dalyviai. Jie vaišinosi savo kaimo laukuose surinktų žolynų arbatomis, grožėjosi pavasario saulėlydžiu ir skirstytis į namus neskubėjo.

 

 Savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose šiandien gyvena 16 iš užsienio grįžusių rajono gyventojų.  Naujai sugrįžusių ar išvykstančių po saviizoliacijos nebuvo. Primename, jog visų, gyvenusių savivaldybės saviizoliacijai skirtuose  būstuose ir šiuo metu gyvenančių rajono gyventojų  tyrimų dėl COVID-19 atsakymai yra neigiami.

 Susirgusiųjų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 rajone nėra. Lietuvoje vakar dienos duomenimis serga 410 gyventojų. Naujai susirgusiųjų yra 12. Nuo pandemijos pradžios jau mirė 63 asmenys. Pasveikusiųjų skaičius – 1135. Iš viso atlikta 265882 tyrimai.

Sveikatos apsaugos ministerija patikslino sąlygas, kaip organizuoti darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse. Naujai priimtu sprendimu pakeičiami įpareigojimai dėl rizikos grupei priskiriamų asmenų darbo organizavimo. Gegužės 21 d. pasirašytu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, pakeistas gegužės 11 d. pasirašyto operacijų vadovo sprendimo papunktis, kuriame buvo numatyta „sudaryti galimybę darbuotojams, priskiriamiems rizikos grupėms, dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti jų darbą taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis kontaktas su kitais asmenimis“. Nuo šiol šios nuostatos nelieka ir ji keičiama į įpareigojimą „esant galimybei sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti  nuotoliniu būdu arba organizuoti jų darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais asmenimis“. Naujai priimtu sprendimu taip pat nebelieka gegužės 11 d. sprendime įtvirtintos nuostatos „užtikrinti, kad lankytojui būtų skiriamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. įstaigos patalpos plotas arba vienu metu būtų aptarnaujamas vienas lankytojas“. Taip pat patikslintos sąlygos dėl patalpų vėdinimo, panaikinant būtinybę vėdinti tik atidarant langus.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis