Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septynioliktoji karantino diena: socialiai jautrios gyventojų grupės išmokas gaus iki šv. Velykų, susirgimų dėl COVID-19 rajone neturime, startuoja neformalusis moksleivių mokymas nuotoliniu būdu
2020-04-01


 Daugelis išmokų gyventojus pasieks dar iki šv. Velykų. Šiandien ryte vykusioje Vyriausybės spaudos konferencijoje dalyvavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvos gyventojams pasakė džiugių žinių. Nepaisant sudėtingos situacijos dėl karantino, pensijos ir vaiko pinigai iki Velykų bus išmokėti visiems, kuriems priklauso. Ir jie nemažės. Asmenys, netekę pajamų karantino laikotarpiu ir norintys gauti subsidijas už prastovas ir išmokas už savarankišką darbą, Užimtumo tarnyboje galės registruotis nuo balandžio 5 dienos. Nors Seimas tam reikalingas įstatymų pataisas vakar atidėjo iki balandžio 7 dienos, ministro teigimu, registruotis vis tiek galima. Lėšos bus išmokėtos iš karto, kai tik bus priimtas įstatymas. Jis žadėjo daryti viską, kad ir šias lėšas gyventojai galėtų gauti iki Velykų.

Mūsų rajono savivaldybėje susirgimų dėl koronaviruso COVID-19 nenustatyta. Tuo tarpu kaimyninėse savivaldybėje jų jau yra. Šios dienos duomenimis, Alytuje – 5 atvejai, Marijampolėje – 1. Baigiantis darbo dienai, Lietuvoje iš viso užregistruoti 581 susirgusieji.

Didžiausias savivaldybės vadovų dėmesys – apsaugos priemonių paieškai. Vakar savivaldybė gavo 300 vienetų medicininių kaukių. Jos, pasak Vietinio ūkio skyriaus vedėjos Indrės Adomynienės, yra tik lašas jūroje. Tačiau į savivaldybę jau keliauja ir didesnės siuntos, kuriose – platesnis apsaugos priemonių asortimentas: pirštinės, respiratoriai, kombinezonai. Jomis pirmiausiai yra aprūpinami tie savivaldybės bei jos įstaigų darbuotojai, kurie kasdien pagal savo darbo pobūdį turi bendrauti su gyventojais – mokyklų ir seniūnijų  socialiniai darbuotojai, vairuotojai.

 Savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose šiandien apsigyveno dar keturi iš Londono sugrįžę gyventojai.  Nors parvykusieji jaučiasi gerai, tačiau šiuo metu jau visiems, grįžtantiems iš užsienio,  privaloma tvarka yra imami tepinėliai  dėl   COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti, todėl procedūros oro uoste užtrunka. Naktį nusileidę Vilniaus oro uoste, visi keturi rajono gyventojai į Lazdijus savivaldybės transportu buvo parvežti tik ryte. Iš viso šiuo metu saviizoliacijos būstuose gyvena 24 gyventojai. Du pirmieji iš užsienio į rajoną grįžę asmenys šiandien, po 14 dienų saviizoliacijos,  jau iškeliavo į namus.

Dėl grėsmingos koronaviruso COVID-19 situacijos, keičiasi būtiniausių priemonių priėmimo tvarka Lazdijų ligoninėje gulintiems pacientams. Svarbu tai, kad maisto produktai, siekiant, kad užkratas nepatektų į ligoninę, nebepriimami. Prašome būti supratingiems ir jo nebenešti. Priimami vaistai, vanduo ir sauskelnės. Daiktai turi būti sudėti į sandarius maišelius, ant kurio užrašytas skyrius, kuriame guli ligonis, ir jo pavardė. Siuntiniai ligoniams priimami kasdien, nuo 7 val. iki 17.30 val. Juos priima ir ligoniams perduoda prie įėjimo budinti ligoninės darbuotoja.

Nuotolinis mokymas savivaldybėje vykdomas ne tik bendrojo lavinimo, bet neformaliojo švietimo bei formalųjį švietimą papildančiose įstaigose. Lazdijų meno mokykloje ir viešojoje įstaigoje Lazdijų sporto centre įsibėgėja nuotolinis ugdymas, kuriam buvo ruoštasi dvi savaites mokinių atostogų metu.

Lazdijų meno mokykla aprūpino instrumentais tuos mokinius, kurie neturėjo instrumento namuose. Iš mokyklos lėšų nupirkti elektriniai klavišiniai instrumentai,  mokykloje turimi akordeonai išdalinti mokiniams į namus.

Ugdymas nuotoliniu būdu vykdomas per internetinio socialinio komunikavimo programas „Viber“, „Messenger“, „Skype“, ,,ZOOM” ir kitas, taip pat naudojamasi elektroninio dienyno ,,Tamo” teikiamomis galimybėmis (individualios pamokos vyksta per vaizdo skambučius, per mokinio ir mokytojo susitartą programą, grupinės pamokos mišriu būdu – per vaizdo skambučius bei mokomosios medžiagos pateikimą mokytojo pasirinktu ir su tėvais ar mokiniais suderintu būdu).

Mokytojai pateikia užduotis, numato terminą, per kurį reikia užduotį atlikti bei atsiskaitymo būdus. Atliktas užduotis, jų nuotraukas, individualių pamokų garso ir vaizdo įrašus, mokiniai siunčia mokytojams jų susitartu būdu. Taip mokytojai stebi mokinių savarankišką darbą bei suteikia grįžtamąjį ryšį nuotoliniu būdu.

VšĮ Lazdijų sporto centro treneriai su mokiniais dirba susikūrę mokymo grupes socialiniuose tinkluose, mokymo platformoje „ZOOM“, bendrauja telefonu, taiko kitus mokymo metodus. Mokiniams siunčiamos užduotys arba nuorodos į užduotis, kai kurie treneriai jau išbandė ir tiesiogines treniruotes mokymo platformoje „ZOOM“. Džiugu, kad aktyviai įsijungia ir tėvai. Vaikai greitai prisitaiko prie naujovių, tačiau vengia tiesioginių transliacijų. Mokiniams skiriamos užduotys: jie turi nufilmuoti atliekamus pratimus namuose lankstumui lavinti, jėgai ugdyti ar kitas, pagal moksleivio pasirinką sporto šaką.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis