Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybės pagalba verslui: lengvatos, kompensacijos bei kitos priemonės
2020-06-02

Lazdijų rajono savivaldybės taryba pritarė trumpalaikių veiksmų planui, kuriame numatytos mokestinės lengvatos bei kompensacijos dėl COVID–19 pandemijos nukentėjusiam verslui, nevyriausybinėms organizacijoms bei gyventojams. Šį planą, išanalizavusi rajone karantino metu susidariusią situaciją, parengė savivaldybės merės A. Miškinienės potvarkiu sudaryta darbo grupė. Pagrindinis COVID-19 ligos sukeltų padarinių Lazdijų rajono savivaldybėje poveikio mažinimo trumpalaikių veiksmų plano tikslas – padėti įmonėms, bendruomenėms ir rajono gyventojams greičiau sugrįžti į įprastą ritmą.

 

Lazdijų rajono savivaldybės administracija, įvertinusi situaciją rajone pagal atskirus prašymus teiks tarybai atleisti įmones nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių, tuos juridinius asmenis, kurie įtraukti į VMI sudarytą mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą nuo mokesčių už Lazdijų rajono savivaldybėje esantį privačios nuosavybės teise valdomą turtą ir žemės sklypus karantino laikotarpiu. Siekdama padėti labai mažoms įmonėms išsaugoti esamas darbo vietas, savivaldybė iš dalies kompensuos esamų darbo vietų išsaugojimui skirtas išlaidas karantino laikotarpiu. Nebus renkama ir vietinė rinkliava už prekybą ir paslaugų teikimą viešose vietose bei išorinę reklamą karantino laikotarpiu ir po jo pabaigos, tiems juridiniams asmenims, kurie buvo sustabdę veiklą karantino laikotarpiu.

„Plane numatytos priemonės verslui, nevyriausybinėms organizacijoms bei gyventojams. Karantino metu su iššūkiais susidūrė ne tik darbdaviai, bet ir gyventojai, kurie dėl pandemijos neteko darbo arba susidūrė su kitomis problemomis dėl kurių nukentėjo jų pajamos. Man svarbus kiekvienas: tiek darbo vietas kuriantis ir išlaikantis verslo atstovas, tiek bendruomenės, tiek gyventojai. Plane numatėme pagalbą visoms šioms grupėms“, – apie patvirtintą planą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Plane taip pat numatyta, kad vienkartinę paramą gali gauti asmenys, kurių sunki materialinė padėtis, kai pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 1,5 VRP, o tiems savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie neturi teisės kreiptis dėl jokių papildomų subsidijų nuspręsta kompensuoti skirtumą tarp valstybės mokamos 257 eurų subsidijos ir faktiškai gautų asmens pajamų. Plane numatyti ir kiti švietimo srities bei socialinės apsaugos veiksmai. Visus juos galite rasti čia http://tiny.lt/stcsga4

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis