Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Priminimas apgyvendinimo paslaugų teikėjams
2018-05-28

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos  ministerijos Alytaus departamento Lazdijų skyriaus specialistai primena, kad  apgyvendinimo paslaugų teikėjai ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi  atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą  legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku,  tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią.

Tiekiamas šaltas ir karštas vanduo turi atitikti geriamojo vandens kokybės  reikalavimus. HN 118:2011 įpareigoja paslaugų teikėjus užtikrinti, kad  karšto vandens čiaupe temperatūra būtų ne žemesnė kaip 50 °C (matuojant  temperatūrą po 1 min., kai buvo atsuktas čiaupas ir paleistas vanduo), šalto  – ne aukštesnė kaip 20 °C (matuojant temperatūrą po 2 min., kai buvo  atsuktas čiaupas ir paleistas vanduo). Legioneliozės profilaktikai svarbu,  kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius būtų  profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.

Visi vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos, remonto, valymo,  nukenksminimo, profilaktikos darbai turi būti registruojami Profilaktinių  (techninių) priemonių (darbų) registracijos žurnale.    Apgyvendinimo paslaugų teikėjus, kilus klausimams dėl higienos normų  nuostatų taikymo, prašome kreiptis į NVSC Alytaus departamento Lazdijų  skyrių telefonu (8 318) 51 900 arba elektroniniu paštu lazdijai@nvsc.lt

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis