Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
PRIIMAMI PRAŠYMAI PRITAIKYTI BŪSTĄ SUNKIĄ NEGALIĄ TURINTIEMS VAIKAMS
2017-08-10

Lazdijų rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2017 m. liepos 5 d. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patvirtino Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką 2017 metais tvarkos aprašą  (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/d52f0640615611e79198ffdb108a3753 ).

Vadovaujantis šiuo aprašu būstas ir gyvenamoji aplinka gali būti pritaikoma neįgaliems vaikams, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis bei turintiems judėjimo ir (arba) apsitarnavimo funkcijų sutrikimų.

Būsto pritaikymas apima minimalų būsto ir gyvenamosios aplinkos pertvarkymą. Tai gali būti būsto įėjimo pritaikymas, keltuvų įrengimas, sanitarinių mazgų pritaikymas, vidinių durų platinimas, vandentiekio ir kanalizacijos įrengimas ir kiti panašūs darbai. Darbus organizuoja savivaldybės administracija arba pats pareiškėjas. Būsto pritaikymo darbų išlaidos šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia, dengiamos iš valstybės biudžeto. Vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti gali būti skiriama ne didesnė nei 105 bazinių socialinių išmokų dydžio suma (šiuo metu tai yra 3990 eurų). Lazdijų rajono savivaldybei šiam tikslui skirta 3692,43 eurų.

Būstas turi būti neįgalaus vaiko, kuriam prašoma pritaikyti būstą, įstatymų nustatyta tvarka deklaruota ir faktinė nuolatinė gyvenamoji vieta.

Prašymai pritaikyti būstą ir dokumentai, įrodantys asmens teisę į būsto pritaikymą, teikiami Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, 119 kab., Vilniaus g. 1, Lazdijai, arba gyvenamosios vietos seniūnijoje iki 2017 m. rugpjūčio 15 d.

Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, 115 kab., tel. (8 318) 51375, el. p. kristina.vigraitiene@lazdijai.lt

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis