Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Dovana poezijos ir muzikos mylėtojams – šviežios naminės duonos kepalas
2017-08-07

Šį savaitgalį Šilaičių kaime, įsikūrusiame tarp Seirijo, Gailiko ir Sagavo ežerų, vyko poezijos ir dainų šventė. Į ketvirtąkart senojoje Katkauskų sodyboje organizuojamą renginį susirinko poetai, dainininkai, teatralai, poezijos ir muzikos mylėtojai ne tik iš Lietuvos, bet ir Anglijos, Airijos, Norvegijos, Vokietijos ir netgi Jungtinių Amerikos Valstijų. Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio vardu šventės dalyvius pasveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas.

J. Gudžiauskas įteikė sodybos šeimininkei ir šventės iniciatorei Danutei Katkauskaitei-Ruseckajai naminės duonos kepalą, linkėdamas, kad meniškas sielas visada lankytų mūzos ir kad kūrėjams nepristigtų peno tiek kūnui, tiek sielai. Taip pat vedėjas linkėjo, jog šioje senoje kaimo sodyboje, po šimtametėmis liepomis, gimtų eilės ir apie nuostabų Lazdijų kraštą, kurios išliktų ateitie kartoms.

Į šventę, kurios šiemet tema buvo „Gėlių vaikai“, susirinkęs gausus būrys poetų žengė pro simbolinę poezijos arką, skaitė savo kūrybos eiles, skambėjo bardų dainos, romansai. Pirmąkart šventėje dalyvaujantys poetai ir dainininkai Pegaso ir Mūzos buvo „įšventinti“ į kūrėjų gretas ir turėjo prisiekti amžiną ištikimybę poezijai ir dainai. Tarp naujokų šiemet buvo ir lazdijiečiai Kęstutis Sukackas ir Ingrida Malinauskienė, kurie skaitė savo eiles, bei jaunoji bardė Margarita Rasiulytė.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis