Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Hipodrome daug žadančios permainos: naujas nuomininkas, unikalios veiklos bei Anglijos karalienės žirgus treniravęs profesionalas
2020-06-02

Viename svarbiausių Lazdijų objekte – hipodrome – permainos. Šiandien pasirašyta nuomos sutartis su ilgametes žirginio sporto tradicijas puoselėjančiu Lazdijų žirgininkų klubu, kuris minėtam objektui turi ambicingų planų.

 

„Dar prieš karantiną hipodromo erdvės buvo menkai išnaudojamos, o valdant ankstesniam nuomininkui VšĮ „Lazdijų hipodromas“ – dar ir apleistos. Šiandien hipodromo nuomininku tapo klubas, kuriam išties rūpi šis objektas ir jame organizuojamos veiklos. Labai džiaugiuosi ir esu įsitikinusi, kad hipodromas suklestės, o jame vykstančios veiklos suburs daugybę žirginio sporto mylėtojų ir entuziastų“, – apie hipodromo nuomininkus kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė pridūrusi, kad atskiros padėkos vertas VšĮ „Lazdijų sporto centras“.

Sutarties pasirašymo metu užsiminta ir apie ambicingus planus – nuosekliai dirbant hipodromą ketinama paversti patraukliausiu Baltijos šalyse, o kartu – ir unikalia Lazdijų krašto erdve.

Hipodrome – Anglijos karalienės žirgus treniravęs profesionalas

Lazdijuose jau kurį laiką dirba didelį tarptautinės patirties bagažą sukaupęs žirgų lenktynių specialistas Linas Balčiūnas. Žirginio sporto entuziastams jis puikiai žinomas, o apie darbą karališkosios šeimos lenktyninių žirgų žirgyne L. Balčiūnas ne kartą davė interviu skaitomiausių Lietuvos portalų žurnalistams. Lazdijuose esančiame hipodrome dirbantis žirgų lenktynių specialistas sako, kad čia sąlygos žirgams tinkamos, o veiklos perspektyvos – gan didelės.

„Žirgus esu treniravęs ne vienoje šalyje ir hipodromų mačiau visokių. Turiu pripažinti, kad Lazdijuose sąlygos gana geros, o atlikus papildomas investicijas į saugią tvorelę bei taką, galėsime siekti ir tarptautinio šio objekto pripažinimo“, – apie savo darbą ir planus Lazdijuose kalbėjo L. Balčiūnas.

Hipodrome planuojamos žemaitukų lenktynės, jojimo pamokos žirginio sporto entuziastams, tačiau išskirtinis dėmesys bus skiriamas grynakraujų jojamųjų žirgų lenktynėms. Lietuvos žirgų varžybų čempiono L. Balčiūno įgyta patirtis organizuojant minėtas veiklas bus neįkainojama.

Lazdijų sporto centro prižiūrimas hipodromas pasikeitė neatpažįstamai

Viena patraukliausių rajono vietų – hipodromas – prižiūrimas nuomininko VšĮ „Lazdijų hipodromas“ tapo apleistu ir netvarkingu. Nors nuomos sutartyje tarp rajono savivaldybės ir šios įstaigos buvo numatyta, kad VšĮ „Lazdijų hipodromas“ investuos savo lėšas hipodromo infrastuktūrai gerinti, ilgalaikiam turtui įsigyti bei nepertraukiamai ir nuolat teiks viešąsias sporto, kultūrinių renginių ir kitas paslaugas, tačiau taip nenutiko. Objektas, kurio Lazdijams pavydėjo ne viena savivaldybė tapo apleistu ir veikla ten nebuvo vykdoma. Nutraukus sutartį su ankstesniu nuomininku, laikinai prižiūrėti hipodromą buvo pavesta VšĮ „Lazdijų sporto centrui“, kuris vos per kelias dienas hipodromą pakeitė neatpažįstamai: buvo išlygintos stovėjimo aikštelės, sutvarkyti pėsčiųjų takai, pataisyti ir nudažyti sulūžę suoliukai, visiškai sutvarkytos arklidės. Šiuo metu pastatas tinkamai prižiūrėtas, o aplinka nuolat tvarkoma, kasdien lyginamas takas.

Pristatys visuomenei

Netrukus hipodromo veiklą ketinama pristatyti ir visuomenei. Švelnėjant karantino metu įvestiems draudimams leidžiama organizuoti renginius atvirose erdvėse. Lazdijuose jau vyko keli renginiai, subūrę labiausiai pramogų pasiilgusius kraštiečius. Artimiausiu metu naujasis hipodromo nuomininkas taip pat planuoja renginį, į kurį sukvies visus žirginio sporto mylėtojus ir entuziastus.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis