Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt septintoji karantino diena: savivaldybės merė A. Miškinienė dalyvavo LR Prezidentūros organizuotame nuotoliniame pasitarime, aptarta investicinių projektų įgyvendinimo rajone koncepcija
2020-05-11

LR Prezidentūra organizavo nuotolinį pasitarimą, skirtą karantino laikotarpio problemoms regionuose aptarti,  kuriame dalyvavo ir mūsų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.    Pasitarime LR Prezidentūros nuomonę aptariamais klausimais išsakė Vidaus politikos grupės vadovas, Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis ir  Respublikos Prezidento patarėja Rėda Brandišauskienė.  Kalbėta apie gyventojų pajamų mokesčio mažinimą,  savivaldybių finansinę  situaciją, įvairias priemones ir galimą paramą siekiant padėti verslui. Aptarta situacija dėl savivaldybių papildomo projektinio finansavimo keliams, sveikatos apsaugos klausimų sprendimo savivaldybėse.  Prezidento patarėjai akcentavo, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas ir toliau skirs dėmesį regionams, nes, jo nuomone, arčiausiai žmonių esančios institucijos yra ypač svarbios.

 

Vyriausybės nutarimu rajonui papildomai skirtų lėšų - 1 mln. 227 tūkst. eurų įsisavinimą  dviejuose rajonui strategiškai svarbiuose objektuose šiandien  aptarė investicinių projektų rengimą ir įgyvendinimą koordinuojanti merės patarėja Sonata Dumbliauskienė drauge su atsakingais specialistais. Net 1 mln. 13 tūkst. eurų bus skirta Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ugdymo aplinkos gerinimui bei virtuvės, jos įrangos ir valgymo erdvės atnaujinimui. 214 tūkst. eurų skirta Laisvės kovų muziejaus projektui. Šios lėšos bus skirtos suremontuoti muziejaus rūsį, ten įrengiant specialią ekspoziciją.  

Prasidėjo dar vienas karantino atlaisvinimo etapas. Nuo šiandien,  gegužės 11 dienos,  į Lietuvą jau gali atvažiuoti  Lenkijos piliečiai, kurie į Lietuvą vyksta darbo, verslo arba studijų reikalais. Įvažiavimas yra leidžiamas ir per Lazdijų-Aradininkų pasienio kontrolės punktą. Iki šiol grįžti ar atvykti į Lietuvą buvo galima tik per Kalvarijos-Budzisko punktą. Atvykstantieji privalo turėti kelionę į Lietuvą  patvirtinančius dokumentus: darbo sutartis,  įmonės dokumentus, pažymas apie mokymąsi konkrečioje švietimo įstaigoje. Atvykstantiems  Lenkijos piliečiams ir lietuviams, grįžtantiems iš Lenkijos, nebus taikomas privalomas 14 dienų karantinas. Nuo gegužės 15 dienos į Lietuvą galės atvykti ir Latvijos bei Estijos piliečiai. Privalomas karantinas jiems taip pat nebus taikomas.  Vyriausybės nutarimu nuo šiandien, gegužės 11 dienos,  šalyje leidžiama rengti užsienio kalbos lygio mokėjimo egzaminus stojantiems į užsienio universitetus, taip pat leidžiama atnaujinti mokymus vairuoti.

Savivaldybės saviizoliacijai skirtuose būstuose gyvena 9 iš užsienio grįžę mūsų rajono gyventojai.  Viena  moteris baigė 14 dienų saviizoliaciją ir išvyko į namus.  Naujų gyventojų parvykstant laukiame ateinantį trečiadienį. Savivaldybė pirmuosius gyventojus į saviizoliacijai paruoštus būstus  apgyvendino kovo 18 dieną. Per tą laiką juose jau gyveno 62 iš užsienio grįžę rajono gyventojai.

Rajono savivaldybės medikų mobilioji brigada šiandien toliau ėmė ėminius dėl COVID-19 prekybininkams, farmacininkams, pakartotinai – rajono socialinės globos įstaigų darbuotojams. Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro   direktorė Aušra Dainauskienė informavo, jog naujų susirgimų dėl COVID-19 mūsų savivaldybėje nenustatyta. Šiandien į karščiavimo kliniką nebuvo atsiųstas nė vienas rajono gyventojas. Iš viso nuo karščiavimo klinikos veiklos pradžios joje apsilankė 12 pacientų. Nė vienam iš jų susirgimas dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 nebuvo nustatytas. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 6 nauji susirgimo dėl COVID-19 atvejai. Iš viso serga 598 šalies gyventojai, pasveiko – 833.

Nors susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos statistika teikia optimizmo, tačiau Lietuva ir toliau ruošiasi bet kokiam galimam COVID-19 scenarijui, toliau perkamos apsaugos priemonės šalies įstaigų medikams. Šiąnakt į Kauno oro uostą iš Kinijos atskraidinta  dar 34 tonos tokių apsaugos priemonių – respiratorių, apsauginių skafandrų, apsauginių akinių, vienkartinės medicininės aprangos ir antbačių.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis