Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Aštuonioliktoji karantino diena: rajone susirgimų dėl COVID-19 neturime, raginime saugotis internetinių sukčių, moksleiviams gerinamas interneto ryšys, laukiama atvežamų kompiuterių
2020-04-02

 

Lietuvoje dėl COVID-19 per parą ištirtas rekordinis gyventojų skaičius – net 2444. Vakar Lietuvoje iš viso nustatyti 68 nauji užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 atvejai, informuojama, kad susirgimas vakar nustatytas tik 2,7 proc. iš visų asmenų, kurie buvo ištirti. Iki šiol nuo pandemijos pradžios dėl koronaviruso COVID-19 ištirti 15 tūkst. 635 ėminiai.

 

 Būkite atsargūs – saugokitės internetinių sukčių. Šiandien Vyriausybės spaudos konferencijoje dalyvavusi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė informavo, jog tarnyba gauna itin daug gyventojų nusiskundimų dėl klaidinančios informacijos socialiniuose tinkluose. Tariami pardavėjai siūlo respiratorius, medicinines kaukes, dezinfekcines priemones. Tačiau dažnai žmonės, sumokėję pinigus, užsisakytų prekių negauna. „Pardavėjai“ uždaro savo paskyras ir dingsta. Internete, pasinaudojus grėsminga koronaviruso situacija, žmonėms siūloma pirkti papildų, kosmetikos ar vaistų, kurie apsaugo nuo susirgimo dėl COVID-19. Ne visi žmonės žino, jog nei vaistų, nei papildų nuo šios ligos nėra. Savivaldybė taip pat prašo gyventojus nebūti patikliais, nes sudėtingu metu visuomet atsiranda žmonių, kurie iš to pasipelno. Būkite atidūs!

 

Saviizoliacijai savivaldybės įrengtame būste 14 parų praleidusi mergina šiandien išvyko į namus. Tai – jau trečias žmogus, kuris sėkmingai izoliavosi  savivaldybės paskirtose patalpose, išbuvo visas 14 dienų ir išvyko namo.  Vakar namo išvyko du  pirmieji apgyvendinti kraštiečiai. Iš viso savivaldybės būstuose  saviizoliacijoje šiuo metu gyvena 23 asmenys. Primename, kad Vyriausybės sprendimu į Lietuvą oro keliais  gyventojai, kol paskelbtas karantinas, galės sugrįžti tik iki balandžio 4 dienos.

 

Rajone iki šios dienos pabaigos susirgimų dėl COVID-19  nenustatyta. Nors tirtų dėl šio susirgimo mūsų rajono gyventojų yra, tačiau visiems jiems atliktų testų atsakymai yra neigiami. Raginame dar kartą – likite namuose, kai turite neatidėliotinų reikalų išeiti į viešas vietas, dėvėkite medicinines kaukes ar kitas burną dengiančias priemones.

 

Nuotoliniu būdu besimokantiems rajono moksleiviams – savivaldybės ir vyriausybės parama. Rajono moksleiviai šiandien jau ketvirtąją dieną mokėsi nuotoliniu būdu. Daliai jų pagrindinis trikdis yra prastas namuose turimas interneto ryšys, dėl kurio ne visuomet pavyksta pasiekti naudojamas mokymo platformas. Savivaldybė, atsižvelgdama į pateiktus ugdymo įstaigų poreikius, užsakė SIM korteles moksleivių naudojamiems mobiliojo ryšio telefonams, kurių dalį mokyklos jau šiandien pasiėmė ir pristatys mokinimas. Kitos bus išdalintos rytoj. Jau kitą savaitę gausesnes rajono šeimas, kuriose mokosi keletas  vaikų, pasieks ir savivaldybės joms parūpinti modemai. Taip pat  į Lazdijus atkeliaus ir  kompiuteriai bei planšetės, kuriuos nupirko Švietimo ir mokslo ministerija. Jie bus išdalinti vaikams, kurie šiuo metu jų, planšečių ar išmaniųjų telefonų, neturi. Mokyklų ir gimnazijų administracijos šiuos moksleivius informuos nedelsiant, kai kompiuteriai Lazdijus tik pasieks.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis