Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Autizmo supratimo dieną pasitikime vilkėdami mėlynai
2020-04-02

Šiandien, balandžio 2 dieną, minima pasaulinė autizmo supratimo diena, o balandis – autizmo supratimo mėnuo. Statistika rodo, kad vaikų su autizmo spektro sutrikimais pasaulyje jau yra 1 iš 60 ir jiems žymiai svarbesnis ne fizinis erdvių pritaikymas, bet visuomenės požiūris ir palaikymas. Autizmo spektro sutrikimas nėra fizinė negalia ir šį sutrikimą kartais sunku pastebėti, nes kiekvienas autizmo spektro sutrikimą turintis asmuo kitoks. Svarbu, kad toks asmuo keičia ne tik savo šeimos, bet ir visų aplinkinių gyvenimą. Šiandien ir visą balandžio mėnesį savivaldybė kviečia gyventojus parodyti solidarumą su šį sutrikimą turinčiais asmenimis ir jų artimaisiais. Pasirinkdami mėlyną drabužį parodysite palaikymą tiems, kuriems jo labai reikia, nes būtent mėlyna spalva daugelyje pasaulio šalių simbolizuoja autizmo spektro sutrikimą.

 

„Visi autizmo spektro sutrikimą turintys asmenys yra skirtingi, bet visi ypatingi. Kai kurie bijo garsų ir mėgsta būti vieni, kiti – priešingai ieško ir garsų, ir draugų. Jie skirtingi. Kaip ir mes visi. Šiandien, visą balandžio mėnesį ir kiekvieną metų dieną kviečiu palaikyti visus autizmo spektro sutrikimą turinčius asmenis bei jų artimuosius, o balandį kviečiu nuspalvinti mėlynai ir parodyti vieni kitiems toleranciją bei palaikymą. Šiandien, rytoj ar bet kurią kitą balandžio dieną dėvėdami mėlynus drabužius palaikykime autizmo spektro sutrikimą turinčius asmenis ir jų artimuosius. Dabar mums visiems, kaip niekada anksčiau, reikia vieniems kitų palaikymo“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Lazdijų rajono savivaldybė ne tik kviečia palaikyti autizmo sutrikimą turinčius asmenis, bet ir ieško galimybių suteikti jiems reikalingą pagalbą. Yra parengtas pilotinis projektas, skirtas šeimoms, auginančioms kitokius vaikus – ypatingus vaikus. Planuojama, kad įgyvendinant minėtą projektą, nuo rudenio Lazdijuose vyktų ABA terapija (taikomoji elgesio analizė, angl. Appliet Behavior Analysis) tėvams ir mokyklų bendruomenėms. Taip pat planuojami šeimų savitarpio pagalbos grupių susitikimai įrengtame multisensoriniame kambaryje, terapijos specialisto, psichologo konsultacijos.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis