Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Vienuoliktoji karantino diena: karščiavimo klinika steigiama ir Lazdijuose, Lazdijų parke rastas galimai sergantis Vokietijos pilietis, antrą kartą dezinfekuotos daugiabučių laiptinės
2020-03-26


 

Lazdijų ligoninėje steigiama karščiavimo klinika. Ji atvers duris jau kitos savaitės pradžioje, tam tinkamose Lazdijų  savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose. Karščiavimo klinika – tai asmens sveikatos priežiūros vieta, kurioje bus teikiamos ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas karščiuojantiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams. Joje bus įvertinami paciento nusiskundimai, matuojama temperatūra, kvėpavimo dažnis, atliekamas kraujo tyrimas, rentgenograma ir kiti tyrimai. Klinikoje dirbs gydytojas ir slaugytoja, pamainos keisis kas 4 valandas. Dirbantieji bus aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis.  Į kliniką atvykstantys pacientai pateks per atskirą įėjimą. Jokio sąlyčio su kitais ligoninės pacientais ir medicinos personalu nebus nei apžiūrint, nei atliekant tyrimus.

 

 

Lazdijų miesto parke itin grėsmingas ir nerimą keliantis incidentas. Savivaldybė ryte gavo žinią, jog Lazdijų miesto parko pavėsinėje stovi palapinė. Išsiaiškinta, kad joje įsikūrė iš Vokietijos dviračiu atvykęs keliautojas. Akivaizdžiai matėsi, jog vyriškis karščiuoja, turi simptomų, panašių į susirgimą dėl koronaviruso COVID-19. Nedelsiant buvo iškviesta policija ir greitoji medicinos pagalba. Pastaroji Vokietijos pilietį skubiai išgabeno į Santariškių klinikas, jo buvimo vieta ir asmeniniai daiktai – dviratis ir kiti – dezinfekuoti. Su baime laukiame keliautojo tyrimo dėl COVID-19 rezultatų. Liūdniausia tai, kad mūsų rajono gyventojai nevengė kontakto su šiuo žmogumi. Smalsaudami ėjo arti ir retas kuris dėvėjo bent apsaugines veido kaukes. Gerbiamieji, dar kartą prašome, būkite sąmoningi, supraskite, kad jei jūs nesisaugosite, niekas jūsų neapsaugos.

 

Dėl koronaviruso grėsmės – nauja atliekų rūšiavimo tvarka. Alytaus atliekų tvarkymo centras pateikė rekomendacijas visoms regiono savivaldybėms ir nuo šiol taikys naują atliekų rūšiavimo tvarką: tų rajono gyventojų namų ar butų, kuriuose  gyvena COVID-19 virusu užsikrėtęs gyventojas, ar įtariama, kad jis gali būti užsikrėtęs, gaus specialius šiukšlių rūšiavimo maišus – kitos spalvos, su ant maišo esančia instrukcija. Maišai savivaldybę pasieks jau šią savaitę. Gyventojų bus prašoma į juos dėti prieš tai į jų turimus maišus sudėtas nosines, servetėles, apsaugines kaukes, vienkartines pirštines ir kitas asmens higienos priemones, kurios gali būti infekuotos.  Užpildžius specialius maišus, reikės ant jų užrašyti užpildymo datą ir juos nešti į  savo namų atliekų konteinerį. Šios surinktos atliekos bus vežamos į mechaninio rūšiavimo įrenginius ir ten, specialioje priėmimo zonoje, šie maišai bus atskiriami ir išvežti deginti be apdorojimo. Visus gyventojus, kurie sugrįžo iš užsienio ir yra saviizoliacijoje, prašome kreiptis į savo seniūnijos seniūną. Seniūnas šiuos maišus atveš iki jūsų namų ir paliks prie namo durų ar jūsų namo konteinerio. Savivaldybės būstuose gyvenantiems žmonėms, kurie izoliuojasi, maišus išdalins   rajono savivaldybės administracija.

 

Jau antrą kartą daugiabučių namų  laiptinėse atlikta dezinfekcija. Šiandien buvo dezinfekuotos Lazdijų, Veisiejų ir kai kurių gyvenviečių daugiabučių namų laiptinės, rytoj dezinfekcija pagal planą bus atlikta ir kitose gyvenvietėse. Primename, jog daugiabučių laiptinės bus dezinfekuojamos kiekvieną savaitę – nepalikite jose jokių daiktų, sudarykite tinkamas sąlygas dirbti dezinfekciją atliekantiems UAB „Lazdijų vanduo“ darbuotojams.

 

Gera žinia ūkininkams – traktorių techninė apžiūra, kuri turėjo prasidėti nuo balandžio 7 dienos, atidedama iki tol, kol baigsis karantinas ir dar 2 mėnesius po jos. Ši tvarka galioja traktoriams, kurių techninė apžiūra pasibaigė po kovo 14 dienos. Rajono savivaldybės Kaimo ir žemės ūkio plėtros  skyrius naują techninės apžiūros  grafiką skelbs rajono savivaldybės interneto svetainėje ir rajono spaudoje.

 

Rajono savivaldybės įrengtuose saviizoliacijos būstuose gyvena 12 iš užsienio grįžusių rajono gyventojų. Naujų gyventojų šiandien nesulaukėme. Būstus  yra rezervavę 2 rajono gyventojai, kurie į rajoną grįžta kovo 28 dieną. Iki šios dienos vakaro susirgusiųjų dėl koronaviruso COVID-19 rajono gyventojų nebuvo. Tačiau pasienyje su Lenkija dirbę savivaldybės darbuotojai yra nustatę karščiuojančių asmenų. Tyrimai atliekami. Taip pat kol kas nėra žinomi minėto Vokietijos piliečio tyrimų rezultatai. Aiškinamasi su kiek ir kokiais lazdijiečias jis galėjo bendrauti.

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis