Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Partizanai pagerbti sportiniu-patriotiniu renginiu
2018-06-11

Birželio 9 d. Kalniškės mūšio vietoje prasidėjo renginys, skirtas kovotojų už laisvę atminimui. Čia rinkosi per 30 bėgimo entuziastų, kurie nešdami vėliavas ir ugnies deglą, simboline bėgimo atkarpa nuo Kalniškės mūšio vietos iki Simno miestelio centrinės aikštės, pagerbė Lietuvos partizanus, kovojusius už šalies laisvę. Bėgikų palydėti atvyko ir  renginio dalyvius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis džiaugėsi, kad prie Kalniškės memorialinio kalnelio susirenkama dažniau ir tautos didvyrių atminimas nuolat gaivinamas. Jis akcentavo, kad šie metai yra ypatingi  Lietuvai dėl minimų svarbių datų. Ypač svarbūs paskutiniai įvykiai, kai buvo rasti ir identifikuoti Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai. Rajono vadovas teigė, jog  svarbu nuolat prisiminti tautos didvyrius, dėl kurių šiandien esame laisvi, o šie renginiai puikus pavyzdys ir paskatinimas jaunimui nepamiršti savo šalies istorijos. 

Bėgikus taip pat sveikino ir Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė. Ji džiaugėsi, kad Alytaus miesto, rajono bei Lazdijų rajono savivaldybės susibūrė tokiam garbingam renginiui, kuris žavi savo prasme ir įgyvendinimo forma.  Ji padėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui už dideles pastangas ugdant patriotišką jaunimą.

Meras A. Margelis kartu su garbia viešnia padėjo gėles ir uždegė žvakes prie už Lietuvos laisvę žuvusio partizano kapo ir kryžių memorialiniame kalnelyje.  Po to vėliavas ir simbolinį deglą perdavė garbingo bėgimo vedlei, olimpietei Vaidai Žūsinaitei, bei kitiems sportininkams, kurie po starto pajudėjo Simno link.

Iškilmingo renginio atidarymo metu Simne, Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis pasveikino Adolfo Ramanausko-Vanago brolį Albiną, kuris tą dieną šventė garbingą 95-ių metų jubiliejų.  

Renginys skirtas partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metams ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Lietuvos sportinio ėjimo taurės varžybose dalyvavo sportininkai iš 19-os pasaulio šalių, svečiai iš Graikijos, Italijos, Serbijos. Muzikinius kūrinius dovanojo  Dzūkijos krašto kaimo kapelos, skambėjo Alberto Antanavičiaus –„Šekspyro“ partizaninės dainos, koncertavo  grupė „Thundertale“.  

Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis