Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Pirmoji karantino diena: suplanuotas savivaldybės ir jos įstaigų darbas
2020-03-16

Praėjo pirmoji karantino diena. Griežtai laikydamiesi nustatytų draudimų ir rekomendacijų, šią dieną stengėmės, kad kilusius iššūkius įveiktume kuo geriau.

 

Informuojame apie šios dienos aktualijas ir savivaldybėje priimtus sprendimus bei nustatytą tvarką.

Savivaldybės darbas. Savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojai šiandien jau dirbo nuotoliniu būdu. Ant visų savivaldybės ir seniūnijų lauko durų iškabinti skelbimai su išsamia informacija. Skelbiami darbuotojų, kurie gali konsultuoti visais savivaldybės darbo klausimais, telefonų numeriai. Jau šiandien ant savivaldybės pastato, greta paradinio įėjimo, yra pakabinta pašto dėžutė, į kurią galėsite dėti savo prašymus, skundus, pasiūlymus, kitus dokumentus. Jie bus išimami keletą kartų per dieną, todėl galėsime operatyviai reaguoti ir pateikti atsakymus į Jums rūpimus klausimus bei spręsti problemas.

Ligoninė ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigos jau teikia tik būtinąsias medicinos paslaugas. Pacientai, kiek tai įmanoma, aptarnaujami nuotoliniu būdu. Paskambinus gydytojui, gyventojams teikiamos konsultacijos, jei reikia, paskiriami receptiniai vaistai, išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Prie kiekvienos įstaigos durų yra skelbiami telefono numeriai, kuriais galima skambinti ir konsultuotis. Skambučių srautas didžiulis. Atidėtos planinės operacijos, ambulatorinės reabilitacijos paslaugos ir planuotos konsultacijos, kurių skubiai nesuteikus ar neatlikus nekyla pavojus sveikatai. Svarbu tai, kad saugant pacientų ir lankytojų sveikatą, draudžiama lankyti ligonius ligoninėje. Tačiau artimieji jiems gali perduoti medikamentus, maistą, kitas būtinas priemones. Ligoninėje, prie paradinio įėjimo, kiekvieną dieną nuo 10 iki 15 valandos, budės ligoninės darbuotojas, kuris priims Jūsų siuntas ir jas perduos nurodytiems artimiesiems. Karantino laikotarpiu bus suteikiama galimybė artimiesiems susitikti su artimaisiais tik itin išskirtinėmis aplinkybėmis, su itin sunkiais ligoniais.

Socialinių paslaugų įstaigų veikla ir pokyčiai. Socialinių paslaugų centro administracija ir atvejo vadybininkai taip pat pagal galimybes dirbs nuotoliniu būdu. Ypatingas dėmesys saugumui bus skiriamas būtiniausias paslaugas teikiant gyventojų namuose. Sieksime, kad visi gyventojai ir karantino laikotarpiu gautų tas paslaugas, kurios Jiems būtinos, o visi jas gaunantys būtų kuo išsamiau ir operatyviau informuojami. Prašome gyventojų karantino laikotarpiu nelankyti savo artimųjų, kurie gyvena socialinių paslaugų centro socialinės globos ar savarankiško gyvenimo namuose. Saugokime senjorus, nes jie yra labiausiai pažeidžiami mūsų bendruomenės nariai.

Savivaldybė yra paruošusi būstus saviizoliacijai. Jei gyventojai, sugrįžę iš užsienio, neturės sąlygų pagal nustatytus reikalavimus likti namuose, bus galima saviizoliuotis savivaldybės paruoštuose būstuose. Savivaldybė užtikrina, kad gyventojams, kurie juose bus apgyvendinti ir kurie neturi artimųjų, bus tiekiamas maistas ir kitos būtiniausios priemonės. Visada ieškosime galimybių, tačiau ši galimybė, dėl tikrai ribotos būstų pasiūlos, bus suteikiama tik tiems, kurie tikrai neturi jokių galimybių saviizoliuotis namuose.

Dėl koronaviruso situacijos darbuotojai negali nukentėti. Savivaldybės merė Ausma Miškinienė šiuo klausimu – kategoriška: „Mano, kaip ir Vyriausybės, pozicija dėl „prievartinių“ atostogų ar „prievartinio“ nedarbingumo yra griežta. Jei darbuotojas nori, tikrai gali atostogauti, jei yra pagrindas turėti laikiną nedarbingumą dėl savo ar vaikučių, globotinių ar anūkų sveikatos. Tačiau dėl to, kad šalyje paskelbtas karantinas - jokiu būdu. Darbuotojai nekalti ir neturi nukentėti. Jais mes turime rūpintis labiausiai. Negaliu įtakoti privataus verslo, tačiau kalbant apie savivaldybę ir jos įstaigas, galiu pasakyti trumpai – to negali būti ir tikiuosi, kad nebus. Jei bus – reaguosiu nedelsdama, tokie vadovų veiksmai nebus toleruojami.“

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis