Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Nesilaikantiems saviizoliacijos asmenims Vyriausybė nurodė – baus griežtomis administracinėmis ir net laisvės atėmimo bausmėmis
2020-03-15

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga 2020 m. kovo 12 d. išleido įsakymą Nr. V-352 „Dėl asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) izoliavmo namuose taisyklių patvirtinimo“.

 

Jame nurodoma, jog visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiomis dienomis žinaisklaidos priemonėse visuomenę ne kartą informavo, jog kategoriškai yra draudiama grįžus iš šių teritorijų eiti į darbą, mokymosi įstaigą, parduotuvę ar net į teatrą, koncertą. „Jau yra priimtas sprendimas stiprinti sienų kontrolę.Tuo metu, visi grįžę iš 18 šalių, į kurias galbūt išvyko, kai jos nebuvo rizikingos, sugrįžę privalės dvi savaites likti namuose. Ir tai jau nebe solidarumo, pilietiškumo, bet rimtos atsakomybės klausimai“, – sako ministras A. Veryga.

Visi keliautojai, grįžę iš paveiktų teritorijų, prašomi registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Anketą rasite čia https://nvsc.lrv.lt/covid-19.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokama Koronos karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis