Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
NACIONALINIS DIKTANTAS 2018 – KOVO 2-ĄJĄ. KVIEČIAME!
2018-02-24

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, lietuvių kalbos šventė. 2018-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 11-tą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. I turas vyks 2018m. kovo 2 d., penktadienį. Diktantas bus transliuojamas 11 val. per LRT radiją ir internetu. Konkurso dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Diktantą bus galima rašyti bibliotekose, mokyklose, savivaldybių salėse, įmonėse, įstaigose, užsienio lietuvių bendruomenėse.

 

Skirtingų kartų ir įvairių profesijų Lazdijų rajono savivaldybės žmonės kasmet aktyviai prisijungia prie šios gražios kalbos akcijos ir rašo Nacionalinį diktantą. Beveik kiekvienais metais mūsų savivaldybės atstovų patenka ir į konkurso finalą. Tikimės ir šiemet gausaus lietuvių kalbos mylėtojų būrio sulaukti Nacionalinio diktanto rašymo vietose. Tai bus mūsų visų graži dovana Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, nes kalba yra viena iš pagrindinių tautos savasčių, valstybingumo veidrodis ir tapatybės pagrindas.

Rašyti Nacionalinio diktanto kviečiame į Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salę adresu: Lazdijai, Vilniaus g. 1, II aukštas.

Tradiciškai Nacionalinį diktantą mūsų savivaldybėje bus galima rašyti visose pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą teikiančiose Lazdijų rajono savivaldybės mokyklose: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje, Šeštokų mokykloje, Šventežerio mokykloje, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje, Kučiūnų mokykloje, Aštriosios Kirsnos mokykloje, Krosnos mokykloje, Stebulių mokykloje, taip pat Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje.

Kalbos mylėtojų laukia ir šios bibliotekos: Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka(Lazdijai, Seinų g. 1), Kapčiamiesčio biblioteka (Kapčiamiestis, Taikos g. 11), Seirijų biblioteka (Seirijai, Vytauto g. 40), Stebulių biblioteka (Šventežerio sen., Stebulių k., Dzūkų g. 7) ir Krikštonių biblioteka (Noragėlių sen., Krikštonių k., Kalninės g. 2).

Taigi tiek moksleiviai, tiek suaugusieji ir šiemet kviečiami varžytis dėl raštingiausiojo titulo. Kadangi konkursas organizuojamas penktadienį, tad labai kviečiame konkurse dalyvauti savivaldybės administracijos, seniūnijų, įstaigų ir įmonių darbuotojus.

Į pasirinktą patogiausią vietą rašyti diktanto prašome atvykti kovo 2 d. 10.45 val.

Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė), darbovietę, adresą, telefoną ir e. pašto adresą.

Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami bei atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti siunčiami į Vilnių. Į mokyklas pasitikrinti savo žinių kviečiami ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Jų darbai tiek mokyklose, tiek bibliotekose bus surinkti ir išsiųsti organizatoriams.

Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke turės išsiųsti tiesiai konkurso organizatoriams. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Asmenys, dalyvausiantys konkurso finale, apie tai bus informuoti asmeniškai.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 d. www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

03500 Vilnius

Nacionalinį diktantą VšĮ Pilietinės minties institutas organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos www.diktantas.lt.

Nacionalinio diktanto organizavimo savivaldybėje ir dalyvavimo jame klausimais galite kreiptis į savivaldybės vyriausiąją kalbos tvarkytoją Jurgutę Muliuolienę, tel.:(8 318) 66 131, 8 686 70 841, el. p. jurgute.muliuoliene@lazdijai.lt ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorę Laimą Stankevičienę, tel.: (8 318) 51 633, 8 687 83 230, el. p. laima.stankeviciene@lazdijai.lt.

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis