Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Meteliuose įamžintas 1919 – 1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių atminimas
2017-08-07

 Rugpjūčio 6 – osios popietę po Kristaus Atsimainymo atlaidų, Metelių gyventojai susirinko prie bažnyčios, kur buvo atidengta ir pašventinta atminimo lenta, skirta 1919 – 1920 metų Nepriklausomybės kovų Metelių valsčiaus savanoriams.

 Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasidžiaugė, kad gali dalyvauti krašto savanorių atminimo įamžinimo procese. Kalbėdamas prie savanorių atminimo lentos Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis teigė, kad savanoriai, kurie anuomet išėjo ginti savo šalies yra verti didžiausios pagarbos. „Mes privalome žinoti tų žmonių pavardes, kurių dėka šiandien gyvename nepriklausomoje šalyje“ – sakė A. Margelis. Rajono meras padėkojo visiems prisidedantiems prie savanorių atminimo lentų idėjos įgyvendinimo ir palinkėjo pozityvumo ir taikos mūsų krašte.

„Šiandien susirinkome pagerbti Lietuvos žmones, be kurių galbūt nebūtų ir Lietuvos valstybės“ - sakė Nepriklausomybės kovų savanoriams lentų įamžinimo idėjos autorius Vilius Kavaliauskas. Jis sakė, kad labai svarbu paminėti ir prisiminti tų žmonių vardus, kurie atliko ne tik kariškus žygdarbius bet ir kitais darbais puoselėjusius Metelių kraštą. Vilius Kavaliauskas pasidžiaugė, kad Lazdijų rajonas yra iniciatyvus pagerbiant ir įamžinant Nepriklausomybės kovų savanorių atminimą. Padėkojo Lazdijų rajono savivaldybei už pagalbą ir bendradarbiavimą įgyvendinant idėją.

Prie 1919 – 1920 metų Nepriklausomybės kovų Metelių valsčiaus savanorių atminimo lentos atidengimo idėjos įgyvendinimo prisidėjo Lazdijų rajono savivaldybė, verslininkai Eduardas Derenka, Danutė ir Petras Jurkevičiai.

Atminimo lentą pašventino Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonas dekanas kanauninkas Vytautas Prajara.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis