Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Merui pristatyti išmanios ir modernios gimnazijos pasiūlymai
2018-06-21

Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto bei Aleksandro Stulginskio universiteto studentai ir jų dėstytojai, kurie dalyvavo architektūros ir statybų infrastruktūros verslo žurnalo STRUCTUM projekte „Išmanusis miestas VI“. Jie Lazdijų rajono savivaldybei pateikė keturis priešprojektinius pasiūlymus, kaip būtų galima moderniai ir išmaniai atnaujinti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją, kuri užima beveik 6 ha, ir joje esančius pastatus.

Atvykusiems studentams ir jų dėstytojams Lazdijų rajono savivaldybės meras  Artūras Margelis dėkojo už pateiktus įdomius pasiūlymus. „Svarbiausia yra gera idėja, o pinigų visada galima surasti. Mūsų savivaldybė dalyvauja įvairiuose projektuose ir yra gavusi finansavimą iš įvairių  ES struktūrinių fondų, ministerijų. Taigi, žinome, jog svarbiausia yra pateikti patrauklią idėją, tuomet surandamas ir finansavimas“,  – sakė meras A. Margelis. Jis teigė, jog studentų parengti projektai tikrai verti dėmesio, todėl bus apsvarstyti su įvairių sričių specialistai ir ieškoma galimybių, kaip į realybę perkelti bent dalį „išmanių“ pasiūlymų, o palaipsniui galbūt įgyvendinti ir visus. Lazdijai, pasak mero, nors ir nedidelis miestas, tačiau nuolat siekia modernėti  ir sudaryti patrauklias gyvenimo sąlygas  skirtingo amžiaus ir įvairių poreikių gyventojams bei miesto svečiams.

Savivaldybės II aukšto fojė studentai rajono vadovams bei įvairių savivaldybės administracijos skyrių darbuotojams pristatė savo parengtus projektus. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritorijoje esančio seno mokyklos pastato menų ir technologijų dalykų patalpų pritaikymo projektus rengė ir apie juos papasakojo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai ir Kauno technologijos universiteto studentai. Aleksandro Stulginskio universiteto studentai kalbėjo apie paruoštą gimnazijos teritorijoje esančių pastatų ir parko teritorijos erdvių sutvarkymo projektą. Gimnazijos bendrabučio pritaikymo moksleiviams, turintiems specialiuosius ugdymo poreikius, projektą parengė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos auklėtiniai.

Jaunieji architektai, statybų inžinieriai bei dizaineriai, atsižvelgdami į gimnazijos pateiktus pageidavimus, projektuose siūlo gimnazijos parke įrengti įvairias edukacines erdves su amfiteatru ir lauko muzikos instrumentų klase,  praplėsti bei stogu uždengti aisštoko aikštelę, įrengti keturių plaukiojimo takų baseiną bei sukurti poilsines ir edukacines vidinių kiemelių erdves, senajame gimnazijos pastate įkurti spalvingą menų ir technologijų centrą bei daug kitų modernių, patrauklių ir kartu praktiškų idėjų,  kurias įgyvendinus išmaniai atsinaujintų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritorija, o joje saugiai, įdomiai ir turiningai leistų laiką mokytojai, mokiniai, jų tėveliai, kiti gimnazijos bendruomenės nariai, miesto gyventojai bei kiekvienas Lazdijų krašto žmogus.

Po projektų pristatymo savivaldybėje studentai ir jų dėstytojai  nuvyko apžiūrėti neseniai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje įrengto Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos kabineto, apsilankė šios iškilios, Lazdijų krašte augusios ir brendusios asmenybės vardu pavadintoje aikštėje bei viešėjo Lazdijų meno mokykloje.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis