Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose – karališkosios šeimos lenktyninių žirgų žirgyne dirbęs treneris L. Balčiūnas
2020-06-04

Lazdijuose lenktyninius žirgus treniruojantis profesionalas Linas Balčiūnas prie VšĮ „Lazdijų sporto centras“ komandos prisijungė dar kovo mėnesį. Tarptautinės žirginio sporto patirties įgijęs bei penketą metų karalienės Elžbietos II lenktyninius žirgus treniravęs L. Balčiūnas puikiai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Apie jo gebėjimą iš silpno jauno žirgo užauginti čempioną žino ne tik Lietuviai, bet ir britai. Nuo šių metų kovo L. Balčiūno dienotvarkėje – septynių lenktyninių žirgų treniruotės Lazdijuose bei profesionali pagalba kuriant hipodromo sėkmės istoriją.

 

„Tai, ką turite čia, Lazdijuose, nelengva surasti. Visų pirma – požiūris į žirginį sportą. Iš kart gali suprasti, kad Lazdijų krašte žirginis sportas turi gilias tradicijas, o jam skiriamas bendruomenės bei savivaldybės lyderių dėmesys – išskirtinis. Žmonės domisi mano veikla, žirgais ir pačia sporto šaka. Žirgus esu treniravęs ne vienoje šalyje ir hipodromų mačiau visokių. Turiu pripažinti, kad Lazdijuose sąlygos gana geros, o atlikus papildomas investicijas į saugią tvorelę bei taką, galėsime siekti ir tarptautinio šio objekto pripažinimo. Tai akivaizdu, ir kaip, turbūt, didžiausią patirtį šiame rajone turintis lenktyninių žirgų sporto žinovas galiu pabrėžti, kad tik žmonės, kuriems šioje srityje trūksta žinių gali galvoti priešingai“, – apie savo darbą Lazdijuose ir hipodromo perspektyvas kalbėjo L. Balčiūnas.

Emigracijoje sukurtą svajonę iškeitė į Lietuvą

Pagrindinė priežastis, kodėl L. Balčiūnas pasirinko emigranto dalią – žirgai. Lietuva yra maža šalis ir nors čia žengiami dar tik pirmieji žingsniai žirgų lenktynių verslo link jau galima kurti tai, kas kai kuriose šalyse sukurta ir neša pelną. Būtent todėl L. Balčiūnas sėkmės istoriją kurti iš naujo nusprendė Lazdijuose. Profesionalas įsitikinęs, kad atlikus minimalias investicijas hipodromas Lazdijuose galės puikiai veikti, o apgalvoti sprendimai ir organizuojami žirginio sporto renginiai – pritraukti žirgininkus iš užsienio. Kaip vieną didžiausių hipodromo privalumų L. Balčiūnas įvardija žirgams laikyti skirtų gardų kiekį, nes tik įrengus jų pakankamai galima tikėtis žirgų savininkų dėmesio. Lyginant su Anglija, Lietuvoje žymiai daugiau žmonių gali sau leisti turėti lenktyninius žirgus. Mūsų šalyje tai žymiai pigiau ir, nors ši niša neužpildyta, priėmus reikiamus sprendimus tai pasiekti įmanoma. Nors daugiausia L. Balčiūnas kalba apie lenktyninius žirgus, hipodrome planuojamos žemaitukų lenktynės ir jojimo pamokos žirginio sporto entuziastams.

„Žirgai mano aistra. Nepavargstu dirbdamas su jais, man nereikia atostogų. Esu sukaupęs pakankamai patirties žirgų lenktynių sporte ir versle, kad padėčiau šiam hipodromui sulaukti tarptautinio pripažinimo ir išskirtinio dėmesio. Žaviausia, kad šiame versle nėra amžiaus limito. Kiekvienas žirgas – nauja istorija. Manau, su žirgais ir investicijomis Lazdijuose sukursime bendrą, dėmesio vertą istoriją“, – kalbėjo L. Balčiūnas.

 

Karališkajame žirgyne įgijo neįkainojamos patirties

Lazdijuose dirbantis žirgų lenktynių specialistas mokėsi prestižinėje Niumarketo lenktynių mokykloje, kurioje įgijo reikšmingų žinių apie žirgų lenktynių industriją, hipodromus, žokėjų treniravimą, žirgų treniravimą, veisimą ir kitus svarbius niuansus. Tas miestas – lenktyninių žirgų Meka, ir vien ten patekti buvo svajonės išsipildymas, tačiau po studijų laukė išskirtinis darbo pasiūlymas – darbas karalienės žirgyne. Ten dirbant reikėjo mokėti elgtis su lenktyniniais žirgais, joti ir turėti žinių apie lenktyninių žirgų veisimą. Nors pradėjus dirbti, sutartis buvo sudaryta 5 mėnesiams, tačiau ji buvo pratęsta dar tokiam pačiam laikui, o vėliau pasiūlyta pasilikti visam laikui. Vasaromis L. Balčiūnas dirbo pas geriausią karalienės žirgų trenerį – serą Michaelą Stoute'ą, iš kurio pasisėmė neįkainojamos patirties, o vėliau įkūrė savo žirgų pirkimo, pardavimo ir ruošimo agentūrą.

Nors žirgų lenktynių specialistas apie darbą karališkosios šeimos lenktyninių žirgų žirgyne atvirauti gali nedaug, tačiau prisipažįsta – darbas Anglijoje paliko gilų pėdsaką.

Nuotraukos autorė Milda Martinaityte.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis