Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajone skelbiama stichinė sausra
2018-06-08

Lazdijuose ir dar kitose keturiose Lietuvos savivaldybėse penktadienį paskelbta stichinė sausra. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, pasiektas  Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, o artimiausiomis dienomis, jei nepalis, bus pasiektas ir Varėnos, Vilniaus, Šalčininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Jurbarko, Kazlų Rūdos ir Kupiškio rajonuose.

 

Lietuvoje sausra vertinama pagal Selianinovo hidroterminį koeficientą: tai kritulių kiekio ir oro temperatūros sumų santykis per 30 dienų, kai vidutinė paros oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių. Jeigu šis rodiklis 15–30 dienų nenutrūkstamai išsilaiko žemiau 0,5, yra pasiekiamas sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu. Jeigu sausringas laikotarpis trunka ilgiau nei 30 dienų, konstatuojama stichinė sausra. Dėl sausų orų Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus apskrityse yra pasiektas stichinis, aukščiausios klasės miškų gaisringumo pavojus.

Primename, kad Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Salatkos gegužės 29 d.  įsakymu dėl šiuo metu esančio didelio ir labai didelio gaisrų pavojaus apribojamas fizinių asmenų lankymasis bei  vaistažolių, grybų, uogų ir kitų miško išteklių naudojimas  VĮ Valstybinių miškų urėdijos Veisiejų regioninio padalinio miškuose, esančiuose Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje.

BNS ir Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis