Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Keturioliktoji karantino diena: nė vienam rajono gyventojui koronavirusas nenustatytas, policijos pareigūnai tikrino, ar privalomai saviizoliuotis turėję gyventojai yra saviizoliacijos vietose, griežtinami su karantinu susiję sprendimai
2020-03-29

 

Keturioliktoji karantino diena Lazdijų rajono savivaldybėje parėjo ramiai. Nė vienam rajono gyventojui koronavirusas nenustatytas. Įtarimų kyla ir tyrimai atliekami vis dažniau. Daugiau tyrimų bus atliekama ir visoje Lietuvoje, nes sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu tyrimai nuo šiol dėl galimos COVID-19 infekcijos galės būti  atlikti visiems, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat, kaip numatyta anksčiau, dėl galimos infekcijos bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai. Kaip dažnai atlikti tyrimą, įvertinusios savo veiklos specifiką ir galimas rizikas, spręs pačios gydymo įstaigos. Svarbu tai, kad minėti specialistai būti tiriami nedelsiant, jei pajus net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus.

 

 

Kitos aktualijos:  

 

Savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose gyvenančiųjų skaičius didėja. Šiandien, sekmadienį, dviejuose atskiruose būstuose buvo apgyvendinti dar du iš užsienio sugrįžę rajono gyventojai. Iš viso saviizoliacijos būstuose  šiuo metu gyvena jau 18 lazdijiečių. Nė vienam jų iki šiol simptomai, panašūs į susirgimą dėl koronaviruso COVID-19, nepasireiškė. Pirmieji rajono saviizoliacijos būstuose gyvenantys asmenys juos paliks, kai baigsis nustatytas  14 dienų laikotarpis. Tai įvyks jau ateinančią savaitę. Rajono savivaldybės darbuotojai, kurie yra atsakingi už grįžtančiųjų asmenų apgyvendinimą, kiekvieną dieną jiems skambina ir domisi sveikata bei gyvenimo sąlygomis. Jei kyla problemų, stengiasi jas išspręsti nedelsiant. Ačiū jiems už tai.

 

Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnai dar kartą tikrino, ar privalomai saviizoliuotis turintys rajono gyventojai yra saviizoliacijos vietose. Iš anksto nepranešus patikrinti visi rajono gyventojai, apie kurių grįžimą iš užsienio yra informuota savivaldybė. Patikrinti ir savivaldybės paskirtuose būstuose, ir namuose saviizoliavęsi gyventojai. Pažeidimų nenustatyta, visi gyventojai rasti jiems paskirtuose saviizoliavimosi vietose.

 

Dar labiau griežtinami su karantinu susiję sprendimai. Siekiant, kad rinkoje vis daugiau atsirandančių apsaugos priemonių užtektų visiems gyventojams, nustatyta, kad  vienas gyventojas vieno apsipirkimo metu negali įsigyti daugiau kaip 50 vienetų medicininių kaukių, 1 litro dezinfekcinio skysčio, 10 respiratorių  bei 50 vienetų apsauginių pirštinių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad prekybos vietas jau pasiekė  beveik 300 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio. Šis kiekis į rinką patiektas per penkias dienas, t. y., nuo kovo 19 d. iki kovo 23 d. Tokius duomenis SAM pateikė dezinfekcinio skysčio gamintojai. Ministras Aurelijus Veryga, komentuodamas parduodamų apsaugos kiekių ribojimą, teigė: „Dabar visi turime būti solidarūs ir suprasti, kad, jei nusipirksime, pavyzdžiui, kelis įpakavimus pirštinių, kurių tokio kiekio mums dabar nereikia, tai reiškia, kad kitas žmogus jų išvis negalės įsigyti. Juolab, kad apsaugos priemonės pandemijos akivaizdoje tapo tikrąja to žodžio prasme – aukso vertės“. Pritariame ministrui ir prašome Jūsų būti labai supratingais. Prašome itin drausmingai vykdyti mokslininkų ir gydytojų rekomendacijas.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis