Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Katedros aikštėje – geltonųjų autobusiukų perdavimo ceremonija
2017-08-29

Artėjant naujiems mokslo metams, rugpjūčio 29 d., Lietuvos savivaldybėms buvo perduota beveik šimtas geltonųjų mokyklinių autobusų, iš kurių du skirti ir Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai ir mokyklai-darželiui „Kregždutė“.  Su šių įstaigų vadovais bei mokinių atstovais  Vilniaus Katedros aikštėje  vykusioje autobusiukų perdavimo ceremonijoje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei  Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Rasa Kazlauskienė.

 

Visus susirinkusius pasveikino šalies vadovė Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Jos aplankė geltonųjų autobusų atsiimti atvykusias savivaldybių delegacijas ir įteikė vairuotojams transporto priemonių dokumentus bei atminimo dovanėles.

Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms skirtais naujais autobusais džiaugėsi tiek ugdymo įstaigų vadovai, tiek Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis. „Džiugu, jog mūsų savivaldybės moksleiviai galės važinėti dar modernesnėmis ir saugesnėmis transporto priemonėmis, kurios veš ne tik į pamokas, bet ir į įvairius konkursus, olimpiadas, sporto ir kultūros renginius. Taip pat šie naujai gauti autobusiukai padės optimaliau sudėlioti mokinių pavėžėjimo grafikus, kad nereiktų vaikams labai anksti keltis ir šie galėtų žvalūs ir geriau pailsėję atvykti į mokyklas“, - sakė meras A. Margelis.

Šiemet 55 Lietuvos savivaldybėms perduota 82 mokykliniai autobusai –  35 „Mersedes“ ir 47  „Iveco Daily“ markės automobiliai. Visi jie yra 19 vietų, juose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkoholio tikrintuvai. Naujosios transporto priemonės  bus skirtos toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt autobusų pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Iškilmingoje geltonųjų autobusiukų perdavimo ceremonijoje, vykusioje Vilniaus Katedros aikštėje, ypatingo dėmesio iš žurnalistų, renginio organizatorių, vilniečių, miesto svečių bei turistų sulaukė mažieji Lazdijų mokyklos-darželio "Kregždutė" auklėtiniai, pasipuošę tautiniu kostiumu. Organizatoriai jiems patikėjo įteikti gėles Prezidentei Dalei Grybauskaitei, ministrei Jurgitai Petrauskienei bei kitiems renginio svečiams.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis