Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Informacija apie 2017-2018 metų gripo sezonui skirtą vakciną
2017-09-29

 Lazdijų rajono savivaldybės administracijos, savivaldybės gydytoja primena,  kad 2017-2018 metų gripo sezonui skirta vakcina ,,Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui jau pristatyta į Lietuvą. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2017-2018 metų gripo sezonui nupirko 123 470 vakcinos „Influvac“ dozių. Sezoninė gripo vakcina į asmens sveikatos priežiūros įstaigas bus pristatoma nuo š. m. rugsėjo 14 d. iki š. m. spalio mėnesio pirmos savaitės pabaigos.
         Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

  • 65 metų ir vyresniems asmenims;
  • nėščiosioms;

  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 

  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

           Dar nevisi žino, kad  nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujoji „Nėščiosios kortelė“ Forma Nr. 025 – 113/a, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. V-1149. Jau pirmajame dokumento puslapyje kaip svarbi informacija nurodoma rekomendacija nėščiosioms skiepytis nuo gripo. Nėščioms moterims ir jų kūdikiams gresia didesnis su gripu susijusių komplikacijų, įskaitant priešlaikinį gimdymą, pavojus, nurodoma dokumente.

Rekomenduojama skiepyti bet kuriame nėštumo laikotarpyje

Svarbu nepamiršti, kad nėščiąsias saugu skiepyti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Paskiepijus nėščiąją nuo gripo, apsaugomas ir būsimas naujagimis iki 5–6 pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Motina vaisiui perduoda apsaugą per placentą, o po gimdymo ir per pieną.

Kadangi vaikus galima skiepyti nuo gripo, tik sulaukusius 6 mėn. amžiaus (priklausomai nuo vakcinos), tai yra vienintelė patikima apsauga naujagimiui nuo gripo.

Kortelės skyriuje „Anamnezė“ prašoma nurodyti ar šį gripo sezoną nėščioji yra paskiepyta nuo sezoninio gripo. Jeigu ne – jai turėtų būti rekomenduojami valstybės lėšomis finansuojami skiepai. Dėl gripo skiepų nėščiosios turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nėščiosios patenka į gripo rizikos grupę

Pasaulio sveikatos organizacija nėščiąsias priskyrė prie gripo rizikos grupių, kurios turėtų būti skiepijamos pirmiausiai. Europoje kasmet pasiskiepija iki 65 proc. nėščiųjų, JAV pasiskiepija kas antra nėščioji. Per 2016–2017 m. gripo sezoną Lietuvoje paskiepyta daugiau kaip 500 nėščiųjų moterų.

 Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis