Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Dvidešimt trečioji karantino diena: rajono maisto prekių parduotuvėse jau galima įsigyti medicininių kaukių, medikams – ne tik didesni atlyginimai, bet ir priedai, VMI informuoja apie lengvatas dėl COVID – 19 nuostolius patiriančiam verslui
2020-04-07Svarbi žinia! Rajono maisto prekių parduotuvėse jau parduodamos ir apsaugos priemonės – medicininės kaukės. Informuojame, kad kiekvienam asmeniui nustatytą jų kiekį galite įsigyti parduotuvėse:  IĮ Jurkeda parduotuvėse  „Aibė“ –  Lazdijuose, Veisiejuose ir Šeštokuose, UAB Pandora parduotuvėje „Ramunė“ Seirijuose,  IĮ  „Slenkstis“ parduotovėje  Šeštokuose, V. Varnelio parduotuvėje „Banga“ Kapčiamiestyje.

Rizikingomis sąlygomis dėl koronaviruso COVID – 19 dirbantys medikai, slaugytojos ir kitas aptarnaujantis personalas gaus atlyginimų priedus. Neskaičiuojant tų padidintų atlyginimų medikams, kurie yra numatyti nuo balandžio 1 dienos ir kurie po karantino nebus sumažinti.  Tą šiandien spaudos konferencijoje dar kartą pažadėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Priedų mokėjimo mechanizmą parengs ministerija. Jų dydžiai, kaip šiandien buvo įvardinta, gali siekti 60-100 proc., priklausomai nuo darbo pobūdžio. Ministro teigimu, sprendimą, kam konkrečiai priedas už darbą rizikingomis sąlygomis priklauso, turės priimti sveikatos įstaigos vadovas. A. Verygos teigimu, nebūtinai reanimacijos skyriuje dirbantis gydytojas turi gauti priedą, jei ten rizikos nėra. Taip pat tie gydytojai, kurie dirba nuotoliniu būdu.  Tai būtų neteisinga tų darbuotojų, kurie dirba tikrai sunkiomis sąlygomis, atžvilgiu.

 Svarbiausia –„atlaikyti“ Velykų savaitgalį. Būti namuose, niekur nesilankyti, net pas pačius artimiausius žmones. Jei pavyks situaciją per Velykas suvaldyti, po švenčių bus galima kalbėti apie karantino sąlygų švelninimą. Pirmiausia sąlygų švelninimas palies verslą. Tokias žinutes socialiniuose tinkluose ir spaudos konferencijose šiandien transliavo premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jie atkreipė dėmesį, jog gyventojų srautams per Velykas suvaldyti bus pasitelktos visos įmanomos pajėgos – policija, kariškiai, policijos rėmėjai ir kiti savanoriai.  Taip pat buvo priminti kasdieniai nurodymai – parkuose ir kitose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus atstumo, vengti fizinio kontakto, laikytis  higienos, prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį. „Paskutinis dalykas, kuris bus leistas – šventės ir pramogos“, –  kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, atsakydamas į žurnalistų klausimą, kokioms sritims pirmiausiai bus švelninamos karantino sąlygos.

 Susirgimų dėl koronaviruso COVID-19 mūsų savivaldybėje nėra. Iš viso Lietuvoje šiuo metu serga 880 asmenų. Per praėjusią parą susirgimas nustatytas 37 gyventojams, 8 yra pasveikę. Nuo pandemijos paskelbimo pradžios Lietuvoje ištirta beveik 28 tūkst. ėminių. Per praėjusią parą - 2208 ėminiai.

 Šiandien savivaldybės saviizoliacijos būstus paliko ir po 14 dienų saviizoliacijos  į namus išvyko keturi rajono gyventojai. Dar keturi atvyko ir buvo apgyvendinti. Viena gyventoja pakeitė saviizoliacijos vietą, išvyko į Alytaus savivaldybę, kur saviizoliaciją tęs. Iš viso šiandien savivaldybės būstuose gyvena 22 asmenys. Šiandien už asmenų apgyvendinimą atsakingos savivaldybės darbuotojos – savivaldybės merės referentė Sigita Štreimikytė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Rima Šukienė, lydimos  Lazdijų policijos komisariato pareigūnų, aplankė saviizoliacijoje esančius gyventojus, domėjosi jų gyvenimo sąlygomis ir sveikata, kaip sekasi laikytis saviizoliacijos taisyklių. Visi gyventojai rasti jiems paskirtuose būstuose.

 Prašymus dėl mokesčių lengvatų reikės pagrįsti dokumentais. Šiandien apie tai Vyriausybės spaudos konferencijoje  kalbėjo VMI vadovė Edita Janušienė.  Ji informavo, jog po to, kai atsirado galimybė verslui pateikti prašymus dėl išmokų praradus pajamas, VMI išnagrinėjo 5 tūkst. įmonių prašymus taikyti mokestines lengvatas: neskaičiuoti delspinigių, nepradėti išieškojimo veiksmų, atidėti mokesčių mokėjimą. Maždaug 2100  atsakymų verslininkams bus išsiųsta šią savaitę, dar 2800 -  po Velykų. Tuo pačiu VMI informuoja, jog ne visos įmonės išmokas gaus, kad nuostolių praradimą dėl COVID – 19 reikės pagrįsti dokumentais ir įrodymais.  Gyventojai, dirbantys individualiai, bus informuoti apie galimybę gauti 257 eurų išmoką. Tokių šalyje yra 80 tūkst. Gyventojų pajamų deklaravimas startuos balandžio 15 dieną. Nuo šios datos pajams galės deklaruoti individualia veikla užiimantys gyventojai, nes dauguma jų turi nedarbingumo pažymėjimus vaikams prižiūrėti. Jiems įvairias mokesčių permokas reikia susigrąžinti greičiau. Nuo balandžio 22 d. pajamas galės deklaruoti visi gyventojai. Pajamų deklaracijos bus priimamos iki liepos 1 dienos. VMI gyventojus konsultuos tik telefonu. E. Janušienė informavo, jog per pirmąjį šių metų ketvirtį į nacionalinį biudžetą surinkta tik 86 proc. planuotų lėšų, negauta maždaug 114 milijonų eurų.

 Senjorai, būkite atsargūs ir budrūs. Nebendraukite su nepažįstamais asmenimis telefonu, neįsileiskite jų į namus. Jau gavome pranešimų, kad garbaus amžiaus rajono gyventojai sulaukia įtartinų skambučių. Atminkite, jog nepažįstamiems žmonėms nereikia nieko pasakoti ir aiškinti. Gerai tam pasirengę telefoniniai sukčiai iš  jūsų gali išklausti bet kokią informaciją – net patys to nepajausite. Jei sulaukiate tokių skambučių, iškart informuokite savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėją Rimą Šukienę, tel. 8  613 77 582 arba skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis