Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Dvidešimt antroji karantino diena: VRM informavo apie gyventojų judėjimo ribojimą Velykų dienomis, sergančiųjų dėl COVID –19 mūsų rajone nėra, prieš šventes atnaujinama skalbimo paslauga, Lazdijuose įsteigta karščiavimo klinika
2020-04-06


Šiandien situacija dėl koronaviruso COVID – 19 buvo aptarta Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikime. Po šio susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje šalies vadovas žurnalistus informavo, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas. G. Nausėda Lietuvos pasirengimą karantino laikotarpiui įvertino kaip sėkmingą. Jis sakė, kad Lietuva, lyginant su kitomis valstybėmis, tai daro gana sėkmingai, nes gana anksti buvo apčiuopta problema, jos mastas, grėsmės ir imtasi reikalingų priemonių.

Šiuo metu Lietuvoje ryškėja dvi su COVID – 19 susijusios tendencijos: daugėja mirčių, nes prieš dvi savaites buvo nemažai  sunkių ligonių ir laukiamas ryškus išgijusiųjų skaičiaus padidėjimas, atliekami pakartotiniai tyrimai  tiems, kurie gydėsi ir šiuo metu ligos simptomų jau nejaučia.  Tai tradicinėje Vyriausybės spaudos  konferencijoje šiandien akcentavo   Vyriausybės visuomenės informavimo grupės vadovas Saulius Surplys. Jis  pateikė ir  statistinius duomenis: sergančiųjų Lietuvoje –  843, iki šios dienos ryto nustatyti 32 nauji atvejai. Per savaitgalį, deja, buvo net  4 mirties atvejai. Iš viso mirusiųjų jau 14. Ištirti 1954 ėminiai. Nors  karantino sąlygų švelninimas yra svarstomas, G. Surplys ragino neskubėti nusiimti kaukių ir sakė, kad didžiausia klaida, kurią dabar galima padaryti, įsivaizduoti, kad jau kažką pasiekėme, kad galime atsipūsti. Taip nėra. Karantinas bus pratęstas.  Kokiomis sąlygomis - spręs ministrų kabinetas.

Aktuali gyventojams informacija Vyriausybės spaudos konferencijoje pateikta dėl techninių apžiūrų, vairavimo egzaminų, vairuotojų pažymėjimų, kurių galiojimo laikas pasibaigė, pratęsimo.  Apie tai informavo  konferencijoje šiandien dalyvavęs VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.  Savivaldybės interneto svetainėje šią informaciją paskelbsime artimiausiu metu. 

Savivaldybės vadovai šiandien dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos organizuotoje nuotolinėje konferencijoje su savivaldybių merais ir administracijų direktoriais. Jos metu kalbėta apie artėjantį Velykų savaitgalį ir su tuo susijusią situaciją dėl padidėjusio gyventojų judėjimo, aptarti finansiniai ir socialiniai klausimai. Konferencijos metu Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė  informavo, kad savaitgalį bus imtasi papildomų priemonių ribojant judėjimą ir patekimą į visus šalies miestus ir miestelius. Tai planuojama užtikrinti bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, prireikus gali būti pasitelkiami policijos rėmėjai, kiti talkininkai. Taip pat buvo aptarti  socialinių darbuotojų, kuriems kasdien, teikiant paslaugas, tenka bendrauti su gyventojai, apsaugą, minėta priedų skyrimo šiems darbuotojams galimybė. Konferencijoje dalyvavęs Finansų ministras Vilius Šapoka kalbėjo apie paskolų savivaldybėms galimybę, nes po karantino jos visos turės finansinių problemų.

 Šiandien Lazdijuose duris atvėrė karščiavimo klinika. Ji įsteigta prie Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro.  Informuojame, jog į ją pacientai gali atvykti tik turėdami šeimos gydytojo siuntimą. Šeimos gydytojas, priėmęs sprendimą, kad pacientas turi būti nukreiptas į karščiavimo kliniką, siuntimą išrašys  elektroniniu būdu. Detalesnę informaciją apie karščiavimo klinikos darbą pateiksime rytoj.

Dvidešimt antrąją karantino dėl COVID-19  dieną situacija Lazdijų rajone išlieka stabili: sergančiųjų dėl koronaviruso neturime. Dėkojame, kad klausotės rekomendacijų ir naudojate medicinines kaukes ar respiratorius. Nuo baisios COVID – 19 išplitimo grėsmės iki šiol yra tik vi žinomos priemonės – būti namuose ir dėvėti kaukes, kai iš jų išeiname.

 Savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose šiuo metu gyvena 23 iš užsienio grįžę mūsų rajono gyventojai. Vienas jų iš Vilniaus oro uosto savivaldybės transportu buvo parvežtas vakar. Jau prieš Velykas  nemaža dalis saviizoliacijos būstuose gyvenančių asmenų keliaus jų švęsti namo – jiems  baigiasi 14 dienų saviizoliacijos laikas.

 Tęsiamas skalbimo paslaugų teikimas karantino laikotarpiu. Asmenys, kuriems skirta ši socialinė paslauga, kviečiami kreiptis:

  1. VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centre, tel. 8 615 95 915.

  2. Veisiejų seniūnijos bendruomenės komiteto socialinių paslaugų centre, tel. 8 685 45 898.

  3. Seirijų bendruomenės komiteto socialinių paslaugų centre „Šilas“, tel. 8 602 62 301.

  4. Krosnos miestelio bendruomenės komiteto vaikų dienos centre „Naminukai“, tel. 8 616 03 923.

Pas tuos, kurie neturi galimybės skalbinius pristatyti, atvažiuosime ir pasiimsime juos iš namų.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis