Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Devynioliktoji karantino diena: savivaldybių merai aptarė aktualiausias karantino laikotarpiu kylančias problemas, didės atlyginimai medikams, sergančiųjų koranovirusine infekcija (COVID-19) rajone nenustatyta
2020-04-03

Šiandien rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdybos narių pasitarime. Merė yra ne tik minėtos asociacijos valdybos narė, bet ir viceprezidentė.  LSA valdybą sudaro prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, 4 viceprezidentai, savivaldybių, kuriose gyvena daugiau kaip 100 000 gyventojų, merai bei visų 10 Lietuvos apskričių atstovai.

Pasitarimo metu merai išsakė nuomonę dėl konkrečių Vyriausybės įsipareigojimų sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus. Merai pažymėjo, jog šiuo metu savivaldybės patiria neplanuotas išlaidas - patalpų įrengimo, apsaugos priemonių įsigijimo, maisto davinių ir daugybės kitų. Tikėtina, kad metų pabaigoje savivaldybių biudžetuose susidarys deficitas. LR Vyriausybė žada padengti išlaidas, tikime tuo, tačiau mūsų rajono merei, taip kaip ir kitiems rajonų ir miestų vadovams, svarbu, kad ketinimai neliktų žodiniais pažadais, o virstų konkrečiu dokumentu, kuriame būtų išdėstytas mechanizmas, kaip Vyriausybė padės savivaldybėms padengti šias skolas. Sutarta vieningai to siekti.

Pasitarimo metu merai vieningai sutarė siekti, jog pasibaigus karantinui šalyje intensyviau būtų finansuojami  savivaldybių įgyvendinami projektai, finansuojami iš valstybės investicijų programos lėšų. Jų spartesnis įgyvendinimas padėtų skatinti ekonomiką bei užtikrintų darbo vietas, o to labiausiai reikės. Svarbiausias Lazdijų projektas šiuo metu – naujasis sporto centras. Sieksime, kad visų svajonė jį turėti kuo greičiau taptų realybe. Pasitarimo metu aptarti ir kiti savivaldybėms šiuo metu aktualūs klausimai – savivaldybių tarybų posėdžių organizavimas nuotoliniu būdu, karščiavimo klinikų steigimas, mokesčių lengvatų verslininkams, kurie dėl karantino negali vykdyti savo veiklos, suteikimas, ikimokyklinių įstaigų personalo darbo karantino metu ir po jo organizavimas, saviizoliaciją namuose ir savivaldybių paskirtuose būstuose atliekančių asmenų periodinis tikinimas.

 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras  šiandien pranešė, jog pirmą kartą nuo karantino įvedimo fiksuotas didesnis vidinių užsikrėtimų koronavirusu COVID-19 skaičius nei įvežtinių. Tai reiškia, jog susirgimas nustatytas daugiau asmenų, nebuvusių užsienyje, nei iš jo sugrįžusių. Šio ryto duomenimis Lietuvoje nustatyti  47 nauji susirgimo dėl COVID-19 atvejai. Iš viso serga 696 gyventojai. Centro pateikta statistika rodo, jog didėja vyresnio amžiaus asmenų, turinčių daugiau nei 60 metų,  sergamumas – jie sudaro 20 proc. visų sergančiųjų, jų taip pat daugiausia  hospitalizuota.  15 proc. sergančiųjų – medikai. Per praėjusią parą atlikti 2809 tyrimai.

 Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien surengtoje spaudos konferencijoje pranešė gerą žinią medikams – nuo balandžio 1 d. jų atlyginimai didės. Medicinos įstaigų darbuotojų atlyginimus didinti buvo numatyta nuo rugsėjo 1 dienos, tačiau, atsižvelgiant į sudėtingą situaciją ir didėjančius medikų darbo krūvius, tai nutarta padaryti nuo balandžio 1 d. Medikų atlyginimai vidutiniškai turėtų didėti 18 proc. Iš viso iki metų pabaigos valstybei tai kainuos 130 mln. eurų.

 Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, reaguodama į situaciją rinkoje, pradeda vis daugiau tyrimų dėl nelegalios prekybos asmens apsaugos priemonėmis, dezinfekciniu skysčiu, tam neturint tinkamos formos leidimo, nefiksuojant gautų pajamų ir nemokant už tai mokesčių. Gyventojų dar kartą prašome būti itin atidiems perkant tiek apsaugos priemones, tiek dezinfekcines medžiagas.

 Šiandien dar viena rajono gyventoja, grįžusi iš užsienio ir atlikusi saviizoliaciją savivaldybės pritaikytame būste, išvyko į namus. Per savaitę – tai jau ketvirtas gyventojas, kuris po 14 dienų iš savivaldybės paskirto būsto sveikas išvyko į namus. Šiuo metu savivaldybės būstuose dar gyvena 22 saviizoliaciją atliekantys asmenys. Viena mergina savivaldybės transportu šiandien bus parsivežta iš Latvijos –  iki čia iš užsienio ji keliavo autobusais.  

 Devynioliktąją karantino parą savivaldybėje neužfiksuota susirgimų dėl COVID-19 atvejų. Savivaldybė gauna nemažai paklausimų, ar sakome tiesą, nes rajone yra platinama žmones klaidinanti informacija, kad sergančiųjų yra, ir net nurodomas konkretus jų skaičius. Todėl dar kartą patvirtiname – neturime sergančiųjų dėl COVID-19. Žmonės serga kitomis ligomis, jie gydomi Lazdijų ligoninėje. Kai tokių atvejų bus – informuosime nedelsiant.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis