Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
A. Miškinienė apie duris Lazdijuose atvėrusią karščiavimo kliniką ir opozicijos lyderio prašymą - reikalavimą: „Ten dirbantiems medikams ir kitiems specialistams reikia ne reikalavimų, o elementarios pagarbos, palaikymo ir apsaugos priemonių
2020-04-06

Paskelbus, kad savivaldybės turi savo teritorijoje įsteigti vadinamąsias karščiavimo klinikas Lazdijų rajono savivaldybės vadovai pradėjo ruoštis dar vienam iššūkiui. Sėkmingai organizuojant grįžtančiųjų iš užsienio parvežimą bei apgyvendinimą, laiptinių dezinfekciją ir kitus būtinus veiksmus taip pat buvo skubiai surastos ir karščiavimo klinikai pritaikytos patalpos. Jose įkurdinus karščiavimo kliniką būtų išvengta galimai koronavirusu užsikrėtusių ir kitų sveikatos problemų turinčių pacientų kontakto bei atliekami visi nurodyti atlikti tyrimai, įskaitant dėl koronavirusinės infekcijos. Lengva nebuvo, nes iš pradžių teisės aktuose buvo nurodyta, kad karščiavimo klinika turi veikti 12 valandų per parą, o joje kas 4 valandas turi keistis medicinos darbuotojai, kurių kvalifikacija taip pat buvo nurodyta konkrečiai. Deja, 3 atskirų komandų pagal nurodytus reikalavimus sukomplektuoti nebūtų pavykę, o jei jos būtų buvę sukomplektuotos – būtų kilę problemų teikiant šeimos gydytojų konsultacijas gyventojams bei užtikrinant, kad tikimybė užsikrėsti virusu ligoninėje dirbantiems ir besigydantiems būtų sumažinta iki minimumo. Dėl to, siekiant apsaugoti medicinos personalą bei užtikrinti, kad visos rajono gydymo įstaigos dirbtų įprastai ir gyventojams teiktų visas jiems reikalingas paslaugas buvo svarstoma karščiavimo kliniką steigti bendradarbiaujant su Alytaus miesto savivaldybe. Taip būtų ir įvykę, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino regionams itin aktualius karščiavimo klinikų steigimą reguliuojančio teisės akto pakeitimus ir Lazdijų rajono savivaldybės vadovai operatyviai galėjo sugrįžti prie tikslo įsteigti karščiavimo kliniką Lazdijuose. Savivaldybės vadovai už rūpestį regioninėmis ligoninėmis nuoširdžiai dėkoja sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, nes tik jo išmintingo sprendimo dėka karščiavimo kliniką buvo galima atidaryti Lazdijuose.

 

Susidūrus su koronaviruso grėsme nuolat priimami svarbūs sprendimai. Situacija kinta kasdien ir nors iššūkiai įveikiami sėkmingai, džiugina ne viskas. Merė informavo, kad yra gavusi Lazdijų rajono savivaldybės frakcijos ,,Pirmyn!” seniūno pasirašytą reikalavimą kuo skubiau įkurti karščiavimo kliniką Lazdijų ligoninėje. Kaip tinkamas patalpas autorius mini patalpas Lazdijų ligoninės 5 aukšte. Tokie reikalavimai tik patvirtina, kad buvęs meras nėra susipažinęs su karščiavimo klinikoms keliamais reikalavimais ir jam, jei jis vis dėl to supranta savo siūlymo pasekmes, ligoninės darbuotojų ir pacientų sveikata visiškai nerūpi.

„Apmaudu, kad net dabar, kai situacija tokia sudėtinga, kai susitelkti ir susivienyti yra kaip niekada svarbu, konstruktyvių pagalbos veiksmų nesulaukiame, gauname tik su teisės aktų nuostatomis prasilenkiančius „reikalavimus”. Būtent šis žodis naudojamas gautame dokumente. Taip pat apmaudu, kad reikalaujant patalpos, sienos ir įsteigimo faktas, o ne ten dirbsiantys žmonės ir jų aprūpinimas saugiam darbui būtinomis priemonėmis yra minimi. Man priešingai, svarbiausi šioje situacijoje žmonės: medikai, pacientai, gyventojai, todėl jokie skuboti sprendimai keliantys jiems grėsmę negali būti įgyvendinti. Dėl to šį kartą kreipiuosi ne tik į gyventojus, bet ir į visus politikus, kurie neįsigilinę ir, tikėtina, kad tiesiog siekdami populiarumo klaidina visuomenę. Prašau taip nesielgti. Dabar ne reitingai, o gyventojai ir jais besirūpinantys darbuotojai yra svarbiausi. Norėčiau, kad jie būtų prioritetas ne tik man, bet ir rajono opozicijai. Labai laukiu konstruktyvių siūlymų ir argumentuotos kritikos. Palaikykite rajono gyventojus, neabejoju, kad greta Jūsų yra žmonių, kuriems praverstų Jūsų pagalba. Susitelkime. Dabar žymiai svarbiau padėti vienas kitam, o ne siekti populiarumo“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė atskirą padėką išreiškusi visiems, kurie rūpinasi asmens apsaugos priemonėmis ir darbuotojams, kurie sutiko dirbti karščiavimo klinikoje.

Informuojame, kad į šiandien duris atvėrusią karščiavimo kliniką negalima atvykti savavališkai – būtinas šeimos gydytojo siuntimas. Šeimos gydytojas priims sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, jei taip, elektroniniu būdu užpildys siuntimą. Karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su pacientu ir pasakys vizito laiką bei paaiškins, kaip elgtis atvykus. Karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas bei tyrimas dėl koronavirusinės infekcijos. Informuojame, kad ligoninės priimamasis veiks įprasta tvarka, o į karščiavimo kliniką bus nukreipiami karščiuojantys pacientai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis