Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Praėjusią savaitę pradėta dalinti 18 tonų maisto produktų bei higienos priemonių nepasiturintiems Lazdijų rajono gyventojams. Maistas dalijamas savivaldybėje bei seniūnijose. Planuojama, kad visus 2515 asmenų parama pasieks iki šio mėnesio pabaigos.

Šiandien vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėtas 51 klausimas. Nemaža dalis jų  buvo susijusi su parama nuo karantino dėl COVID-19 nukentėjusioms įstaigoms, verslui, fiziniams asmenims.

Savivaldybės taryba  patvirtino biudžeto pakeitimus – pajamas ir asignavimus, kurie siekia 2 mln. 260 tūkst. eurų.   Patikslinimai padaryti  atsižvelgiant į valstybės institucijų skirtas lėšas, įvertinus Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto 5 mėn. įvykdymą, įsipareigojimus ir prioritetus.  Didžiausiomis sumomis biudžetas tikslintas dėl papildomai gautų lėšų melioracijos ir hidrotechnikos statinių valdymui, vietinės reikšmės kelių remontui, švietimo įstaigų modernizavimui, įrengiant vėdinimo ir kondicionavimo sistemas savivaldybių egzaminų centruose, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ugdymo aplinkos kokybės gerinimui, Laisvės kovų muziejaus, kuris šiuo metu rekonstuojamas pagal vykdomą projektą, fondų saugyklos ir edukacinės erdvės įrengimui.  

 

Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir merės patarėja Sonata Dumbliauskienė susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministru  Linu Kukuraičiu ir Seimo Sveikatos reikalų  komiteto pirmininke Asta Kubiliene.  Susitikimo metu aptarta keletas svarbių rajonui socialinių problemų – buvusio socialinės globos centro „Židinys“ pastato Kapčiamiestyje rekonstrukcija ir pritaikymas neįgalių rajono vaikų poreikiams, lėšų skyrimas iš Valstybės investicijų programos parengtam investiciniam projektui, kuriuo būtų gerinama Lazdijų ligoninės teikiamų paslaugų kokybė, taip pat papildomų lėšų skyrimas būstų pritaikymui neįgaliesiems rajone 2020 metais.

Lazdijų rajono savivaldybė iki 2020 m. liepos 20 d. priima paraiškas naujoms neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) programoms finansuoti. Paraiškas gali teikti visi NVŠ programų vykdytojai, ketinantys pretenduoti į NVŠ programų dalinį finansavimą, o finansavimas skiriamas tiems NVŠ teikėjams, kurie yra atkreditavę savo programas savivaldybėje.

Nevyriausybinių organizacijų tarybos nariai šią savaitę rinkosi aptarti bendruomenėms svarbių ir reikšmingų klausimų. Kalbėta apie CIVID-19 ligos padarinių Lazdijų rajono savivaldybėje poveikio mažinimo trumpalaikių veiksmų plano priemones, skirtas nevyriausybinėms organizacijoms bei pristatytas savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas. Posėdžio metu taip pat buvo deleguotas asmuo į sudaromą Lazdijų rajono savivaldybės konsultacinę darbo grupę, skirtą vertinti savivaldybės bendruomenės pateiktus projektų idėjų pasiūlymus. Į minėtą grupę deleguotas Ramunė Botvičienė.

 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15