Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų rajono savivaldybė nuolat gauna nusiskundimų dėl rajoninių kelių priežiūros. Primename, kad keliai skirstomi į valstybinės ir vietinės reikšmės kelius. Vietinės reikšmės keliai priklauso savivaldybei ir jų priežiūrą organizuoja seniūnai. Valstybinių kelių valdytojas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija). Kelių direkcijai priklausančius kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“, kuri yra nepavaldi Savivaldybei. Valstybiniai keliai skirstomi į magistralinius, krašto ir rajoninius. Automobilių eismo intensyvumas šiais keliais yra skirtingas, jų priežiūros tvarką nustato Kelių direkcija. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Sausio 11 d. Lazdijų rajono savivaldybės administracija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje„Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu visuose pastato languose uždegus žvakeles buvo prisimintas žuvusiųjų atminimas ir paminėta Laisvės gynėjų diena. Už dalyvavimą šioje iniciatyvoje buvo gauta padėka, kurią skyrė Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

Sausio 23 d. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su Lazdijų seniūnijos seniūnu Sigitu Arbačiausku pasveikino naująjį Lazdijų seniūnijos Lazdijų seniūnaitijos seniūnaitį Kęstutį Rusevičių.

Sausio 22 dieną Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatoma Irenos Monikos Poviliūnienės knyga  „Kaimo medicinos istorijos taku“ Seinų (Lazdijų) apskritis, Lazdijų ir Veisiejų rajonai.Ši knyga  – jau antroji Irenos Monikos Poviliūnienės knyga. Pirmoji – Lazdijų  krašto medicina ir farmacija išleista 2013 m.  Su knygos sutiktuvėmis autorę sveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

Ankstyvą sausio 19 d. rytą gausus Lazdijų krašto gyventojų būrys rinkosi Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Čia prasidėjo pusiaužiemio eitynės, kurias organizavo Onkologinės savigalbos Lazdijuose bendruomenė. Keliasdešimt sveikuoliško žygio dalyvių sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

 1 2 3 4 5 6 7 8