Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Korepetitoriai ir laisvai samdomi mokytojai turėtų įregistruoti individualią veiklą arba įsigyti verslo liudijimą. Tai padaryti galima paprastai, prisijungus prie Mano VMI, o jei reikia specialisto pagalbos - atvykus į bet kurį valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) aptarnavimo padalinį.

Siekdama kurti palankią gyvenamąją aplinką visoje šalies teritorijoje, Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis sėkmingai tęsia savo partnerystę Europos bendradarbiavimo per sieną programose. Šios Europos Sąjungos (ES) finansuojamos programos remia bendrus kaimyninių šalių projektus socialinės įtraukties, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, ekologijos, pasienio saugumo ir daugelyje kitų sričių.

Kiekvieną pavasarį Lietuvoje išdega šimtai hektarų pievų, miškų ar kitų atvirųjų teritorijų. Dažniausiai tai atsitinka specialiai deginant žolę ar augalines atliekas. Taip kasmet padaroma ne tik didelė žala gamtai, aplinkai, pastatams, bet kartais pasitaiko ir žmonių aukų. Svarbu žinoti kaip tinkamai elgtis su ugnimi, kaip išvengti skaudžių pasekmių ar net administracinės atsakomybės.

2019 m. kovo mėnesį vyko konkursas Seirijų seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Jam įvykus paaiškėjo ir balandžio 8 d. Seirijų seniūnijoje darbą jau pradėjo naujoji seniūnė Rita Matusevičiūtė-Bražinskienė. Pasveikinti su naujo darbo pradžia atvyko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, kuris linkėjo pamilti savo darbą, išgirsti šios seniūnijos gyventojų džiaugsmus ir problemas, išsaugoti senąsias ir kurti naująsias Seirijų krašto tradicijas.

Prasideda pirmasis erkių aktyvumo pakilimas. Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu yra vienas didžiausių Europoje – mūsų šalyje šia liga kasmet suserga 15 iš 100 tūkst. gyventojų. 2018 m. Lazdijų rajono savivaldybėje registruoti 5 erkinio encefalito ir 8 Laimo ligos atvejai. Nors kiekvienais metais erkių gausa būna skirtinga ir pavasarinio erkių aktyvumo metu didžiausias jų skaičius būna gegužės mėnesį, tačiau jau dabar reikia išlikti budriems bei saugotis erkių. Vakcinos nuo Laimo ligos nėra. Veiksmingiausia apsaugos nuo erkinio encefalito priemonė yra skiepai. Skiepų nuo Laimo ligos nėra.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10