Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English


Šiandien situacija dėl koronaviruso COVID – 19 buvo aptarta Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikime. Po šio susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje šalies vadovas žurnalistus informavo, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas. G. Nausėda Lietuvos pasirengimą karantino laikotarpiui įvertino kaip sėkmingą. Jis sakė, kad Lietuva, lyginant su kitomis valstybėmis, tai daro gana sėkmingai, nes gana anksti buvo apčiuopta problema, jos mastas, grėsmės ir imtasi reikalingų priemonių.

Paskelbus, kad savivaldybės turi savo teritorijoje įsteigti vadinamąsias karščiavimo klinikas Lazdijų rajono savivaldybės vadovai pradėjo ruoštis dar vienam iššūkiui. Sėkmingai organizuojant grįžtančiųjų iš užsienio parvežimą bei apgyvendinimą, laiptinių dezinfekciją ir kitus būtinus veiksmus taip pat buvo skubiai surastos ir karščiavimo klinikai pritaikytos patalpos. Jose įkurdinus karščiavimo kliniką būtų išvengta galimai koronavirusu užsikrėtusių ir kitų sveikatos problemų turinčių pacientų kontakto bei atliekami visi nurodyti atlikti tyrimai, įskaitant dėl koronavirusinės infekcijos. Lengva nebuvo, nes iš pradžių teisės aktuose buvo nurodyta, kad karščiavimo klinika turi veikti 12 valandų per parą, o joje kas 4 valandas turi keistis medicinos darbuotojai, kurių kvalifikacija taip pat buvo nurodyta konkrečiai. Deja, 3 atskirų komandų pagal nurodytus reikalavimus sukomplektuoti nebūtų pavykę, o jei jos būtų buvę sukomplektuotos – būtų kilę problemų teikiant šeimos gydytojų konsultacijas gyventojams bei užtikrinant, kad tikimybė užsikrėsti virusu ligoninėje dirbantiems ir besigydantiems būtų sumažinta iki minimumo. Dėl to, siekiant apsaugoti medicinos personalą bei užtikrinti, kad visos rajono gydymo įstaigos dirbtų įprastai ir gyventojams teiktų visas jiems reikalingas paslaugas buvo svarstoma karščiavimo kliniką steigti bendradarbiaujant su Alytaus miesto savivaldybe. Taip būtų ir įvykę, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino regionams itin aktualius karščiavimo klinikų steigimą reguliuojančio teisės akto pakeitimus ir Lazdijų rajono savivaldybės vadovai operatyviai galėjo sugrįžti prie tikslo įsteigti karščiavimo kliniką Lazdijuose. Savivaldybės vadovai už rūpestį regioninėmis ligoninėmis nuoširdžiai dėkoja sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, nes tik jo išmintingo sprendimo dėka karščiavimo kliniką buvo galima atidaryti Lazdijuose.

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, ką reikia daryti savarankiškai dirbantiems asmenims, norintiems gauti išmokas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad karantino ir ekstremalios padėties dėl koronaviruso metu darbdaviui paskelbus prastovą, jis turi galimybę gauti subsidiją. Subsidija skiriama kompensuoti dalį darbo užmokesčio, kuris buvo sumokėtas per prastovą.

Verbų sekmadienį šv. Mišios buvo aukojamos Lazdijų  bažnyčioje. Verbų sekmadienis – itin didelė ir svarbi šventė. Situacija sudėtinga, dvasininkai taip pat griežtai laikosi karantino laikotarpiu nustatytų rekomendacijų, gyventojų sveikata pati svarbiausia. Taip, net patys seniausi Lazdijų miesto gyventojai neprisimena tokių laikų, kad Verbų sekmadienį ar per Velykas bažnyčia būtų tuščia, tačiau visi supranta priežastis ir žino vardan ko šiais metais Verbų sekmadienis yra kitoks. Dvasininkai tautai šiomis dienomis transliuoja žinią, kad melstis galima bet kur, dalyvauti mišiose virtualioje erdvėje, daugiau dėmesio skirti sau ir artimiesiems. Svarbu tai, kad kai kovo 16 dieną Lietuvoje dėl koronaviruso COVID-19  grėsmės buvo paskelbtas karantinas, Lietuvos vyskupų konferencija pasiūlė Lietuvos gyventojams atidėti ir planuotas krikšto, santuokos apeigas bažnyčioje. Tikintieji bendrai maldai namuose kviečiami kasdien 20 val. skambant bažnyčių varpams. Merės Ausmos Miškinienės teigimu, šiandien labai svarbu padėti sunkiau gyvenantiems ar tiems, kuriems mūsų dėmesys, kad ir nuotoliniu būdu, yra labai reikalingas. Atjauta ir nuoširdi pagalba yra mūsų tikėjimo išraiška - nestokokime jos, teigė ji, sveikindama visus tikinčiuosius šią gražią  Verbų sekmadienio dieną.

 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 19