Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Viena aktualiausių šių dienų socialinių problemų Lietuvoje yra vaiko apsaugos klausimai. Šalyje pranešant apie naujus smurto prieš vaikus atvejus, tiek valstybės, tiek savivaldybių mastu nuolat tobulinama vaikų apsaugos sistema. Nors prieš kelias savaites įsigaliojo Seimo priimtos pataisos, draudžiančios vaikams taikyti fizines bausmes, bet smurto prieš vaikus problema mūsų šalyje išlieka vis dar opi.

Lazdijų rajono savivaldybė yra atrinkta į pirmąjį projekto „Lyderių laikas 3“ įgyvendinimo srautą (2017-2018 m.). Projektu “Lyderių laikas 3” siekiama sukurti kuo palankesnę terpę švietimo lyderystei nacionaliniu, savivaldos bei mokyklos lygmeniu.

Paskutinę kalendorinės žiemos dieną, per Užgavėnes,  Lazdijų kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis" rajoninis turas. Jau ne pirmus Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuoto konkurso metus draugėn susiburia vaikai, moksleiviai, mokytojai - visi, kuriems rūpi dzūkiškas žodis, daina, liaudiška muzika. Juk ir tikslas kilnus - skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus.

Kiekvienais metais Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai pasiekia puikių rezultatų ne tik įvairių konkursų bei olimpiadų rajoniniuose turuose, bet ir sulaukia puikių įvertinimų šalyje. Šių metų vasario 25 d. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados (11 kl.) šalies etapas, kuriame savo žinias demonstravo 85 dalyviai iš visos Lietuvos. Lazdijų rajonui atstovavo Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos IIIa g klasės mokinys Valentinas Černeckas.

Praėjusį penktadienį Lietuvoje jau dešimtą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Džiugu, jog Lazdijų rajono savivaldybėje kasmet daugėja gimtosios kalbos puoselėtojų. Jau ne vienerius metus mūsų savivaldybė iš visos Lietuvos išsiskiria norinčiųjų dalyvauti šiame konkurse gausa. Šiemet mūsų rajone rašybos bei skyrybos žinias prisiminė bei Nacionalinį diktantą net 715 žmonių,  iš kurių 76 suaugusieji  ir 639  mokiniai. Praėjusiais metais šiame konkurse dalyvavo 227, o užpernai – 195 mūsų rajono gyventojų. Taigi susidomėjimas šiuo raštingumą skatinančiu konkursu pastaraisiais metais  ženkliai išaugo. Šių metų naujovė, jog Nacionalinis diktantas buvo rašomas penktadienį, o ne šeštadienį, matyt, taip pat lėmė rekordinį Lazdijų rajono gyventojų dalyvavimą šiame konkurse.

 1 2 3 4