Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Rajone sparčiai auga savanorių gretos. Po to, kai rajono savivaldybės merė ir jaunimas  kreipėsi į gyventojus kviesdami savanoriauti,  atsiliepė 78 rajono gyventojai. Jie visi pasiruošę padėti karantino laikotarpiu silpniausiems bendruomenės nariams – vienišiems seneliams, neįgaliesiems ar dėl kitų problemų apsitarnauti negalintiems rajono gyventojams. Savanorystės koordinatoriams jie pasiūlė platų savo galimų teikti paslaugų spektrą – nuo konsultacijų teikimo, bendravimo telefonu ar elektroniniu paštu, maisto ir vaistų pristatymo iki nuotolinių konsultacijų informacinių technologijų, viešųjų pirkimų organizavimo ir vykdymo klausimais, psichologinių konsultacijų. Savanorių sąrašas – taip pat labai įvairus. Jame – rajono moksleiviai ir jaunimas, mokytojai, rajono įstaigų vadovai ir darbuotojai, savivaldybės tarybos nariai, laikinai nedirbantys rajono gyventojai. Kiekvienas savanoris yra nurodęs, kuriose seniūnijoje ar seniūnijose nori savanoriauti. Kol kas itin mažai savanorių, galinčių padėti, Noragėlių ir Kapčiamiesčio seniūnijose. Daug savanorių, netrūksta ir skambinančių, ir prašančių pagalbos. Informuojame, kad savanorių pagalbą rajono savivaldybėje koordinuoja – jaunimo reikalų koordinatorė Asta Grėbliūnienė. Kreiptis telefonu +370 619 69 436 arba el. p. asta.grebliuniene@lazdijai.lt.

Paskelbus karantiną Lazdijų rajono savivaldybė nepasirinko lengviausio kelio ir neliepė darbuotojams rinktis mokamas ar nemokamas atostogas. Priešingai – nuo pat pirmųjų karantino dienų savivaldybės merės pozicija griežta – žmonėms turi būti sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu ir už tai jiems turi būti mokamas darbo užmokestis. Dabar būtinas susitelkimas, kantrybė ir supratimas, kad visi ne tik galėtų atlikti jiems darbdavių pavestas užduotis, bet ir liktų sveiki ir saugūs. Vakar Ministro Pirmininko išplatintame pranešime išsakytos griežtos mintys sutampa su savivaldybės merės nuolat kartojama pozicija – darbuotojai neturi nukentėti.

 

Šiandien į darbą Alytaus mobiliajame punkte vėl išvyko mūsų rajono mobilioji komanda –  dvi Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės ir viena Lazdijų ligoninės slaugytoja. Iš viso mūsų rajone yra sudarytos 3 tokios komandos. Jos dirba pamainomis su kolegomis iš Alytaus, Druskininkų bei Varėnos. Dirba pagal iš anksto sudarytą grafiką, ne ilgiau kaip 4 valandas. Mūsų rajono komandai į darbą Alytaus mobiliajame punkte tenka vykti kas antrą dieną. Iš viso per pamainą, pagal išankstinę registraciją, vidutiniškai tenka aptarnauti po 21 žmogų. Šį rytą savivaldybės merė Ausma Miškinienė , sutikusi išvykstančias koleges, nuoširdžiai padėkojo už jų geranoriškumą ir nesavanaudiškumą, trumpai aptarė mobiliojo punkto darbo eigą, teiravosi, ar pakanka apsaugos priemonių. Kol kas viskas gerai, teigė optimizmu besidalijančios specialistės. Nuoširdžiai Joms ir Jų kolegėms dar kartą dėkojame, ne tik savivaldybės administracijos, bet visų rajono gyventojų vardu.

Primename, kad Alytaus mobiliajame punkte, esančiame Pramonės g. 1B, savarankiškai atvykę galite pasitikrinti, ar nesergate koranovirusu (COVID-19). Atvykti galima tik iš anksto užsiregistravus trumpuoju telefono numeriu 1808.

Vakar vyko Vidaus reikalų ministerijos surengtas nuotolinis pasitarimas su šalies merais, kurie domėjosi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo bei žemės ūkio technikos techninės apžiūros klausimais.

 

 

 Vidaus reikalų ministerija šiandien po pietų organizavo video konferenciją svarbiausiems regionų klausimams, susijusiems su situacija dėl koronaviruso COVID-19, aptarti. Konferencijoje dalyvavo ir į aktualius savivaldybėms klausimus atsakė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Buvo aptarta pirmoji nuotolinio mokymo diena, neformaliojo švietimo užsiėmimų finansavimas iš ES fondų, pristatytos ir pasėlių bei žemės ūkio naudmenų deklaravimo aktualijos ir kiti aktualūs klausimai. Detaliau apie priimtus sprendimus informuosime atskirame pranešime. Sekite naujienas. 

 1 2 3 4 5 6 7 ... 17